Зеленський сказав, що пілоти повинні почати навчання на Gripen вже зараз


«Ми вели діалог з прем’єр-міністром Швеції щодо Gripen. Моя позиція полягає в тому, що ми зараз навчаємо наших людей, пілотів F-16. З моменту позитивного рішення прем’єр-міністра Данії Метте, яке було прийняте рік тому, вони лише зараз завершують навчання. Тому це залежить не від мене, не від Метте, не від вас, але це залежить від цього процесу», – сказав він.

Зеленський підкреслив, що процес підготовки місій йде дуже повільно.

«Моя позиція полягає в тому, що ми повинні змінити цей процес. Це дуже складно, нам потрібно говорити з усіма союзниками по НАТО. Я вважаю, що це проблема, і це моя перша ідея”, – сказав він.

Крім того, президент додав, що якщо після отримання F-16 пілоти почнуть тренуватися на Gripen, то цей процес займе ще рік.

«Якщо ми можемо розраховувати на позитивне рішення щодо шведських літаків у майбутньому, моя позиція полягає в тому, що якщо ми можемо почати навчання зараз, то це моя позиція. Якщо ми почнемо навчання після того, як прибуде F-16, це займе щонайменше рік або більше, тому я думаю, що найвагомішим рішенням для нас буде отримати можливість навчатися паралельно з програмою F-16 на шведських літаках, ” він сказав.

Gripen для України

Швеція відкрила українським льотчикам можливість навчатися на бойових літаках Gripen. Цього року шведський парламент схвалив поставку в Україну “Гріпенів”.

Однак нещодавно міністр оборони Швеції Пол Джонсон оголосив, що передача Gripen призупинена. Тому що партнери попросили Стокгольм почекати з Gripen, щоб зосередитися на постачанні літаків F-16 в Україну.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая У Херсоні лунали вибухи – окупанти з великою силою обстрілюють місто – Україну
Следующий Мобілізація в Україні – Зеленський анонсував суттєві зміни – Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий