Зеленський у розмові з ARD про ТЦК, мобілізацію та Третю світову війну – головні заяви президента


Про загрозу для Європи у разі припинення допомоги Україні з боку США

«Якщо це станеться і Сполучені Штати затягнуть процес підтримки України, це вплине на об’єднану Європу. І тут постійні проблеми. По-перше, брак зброї та фінансів в Україні. По-друге, буде втрачено альянс між США та Європою, по-третє, сама Європа зрозуміє, що це сигнал. якщо Україна не витримає і Путін піде далі, це буде сигналом США, що Європа буде залишена напризволяще серед країн НАТО, які протистоятимуть Росії», – каже Зеленський.

За словами президента, таким сигналом скористається російський диктатор Володимир Путін. Крім того, санкційна політика щодо РФ може зазнати краху.

«Переділ світу взагалі. Це так називається», – додав він.

Про закінчення війни та заклик до запобігання Третьій світовій війні

На запитання, чи закінчиться війна в Україні у 2024 році, глава держави не відповів прямо, але зазначив, що “потрібно вірити в націю, у партнерів і в мир”. Адже кожна війна закінчується.

Таку впевненість висловив і він Російську агресію можна зупинити фінансово і запобігти Третій світовій війні.

“Я вважаю, що ми перебуваємо в дуже важкий момент. Росію можна зупинити як геополітично, так і фінансово. Щоб запобігти знищенню України, знищенню нашої нації. Щоб запобігти глобальній міграції. Щоб запобігти Третій світовій війні”, – додав він. додав президент.

Про чисельність української армії

Президент озвучив чисельність української армії, назвавши її мільйонною. За його словами, йдеться про 880 тисяч

«…У нас 880 тисяч… У нас мільйонна армія. І в той же час у нас зараз 30 мільйонів, конкретно 30 мільйонів зараз працює, а може навіть трохи більше. Я не можу сказати точно номер», – зазначив Зеленський.

Водночас глава держави пояснив, що на сьогодні точно невідомо, скільки людей покинули табір із самого початку повномасштабної війни, назвавши цифру в межах 6,5–7,5 млн.

Про демобілізацію

Президент зазначив, що при мобілізації військовослужбовців важлива й демобілізація.

«Багато билися багато днів. Є люди, які провели на полі бою 700 днів. Я вдячний їм за те, що вони захищають нашу країну, як і кожен українець. Подяки від суспільства недостатньо, на мій погляд. Треба запровадити справедливу ротацію. повинен дати достатньо відпустки. Гроші не покриють усього, хоча зарплати високі, у цьому напрямку потрібна справедливість, каже президент.

Глава держави також підкреслив, що очікує від армії розробки закону про справедливу мобілізацію, щоб він був комплексним і справедливим.

Зеленський про методи «влади» ТКС.

За словами президента, випадки, коли чоловіків призовного віку силою виводять з вулиці, є абсолютно недоречними.

«Було дуже погано, коли представники ТКС ходили по вулицях і шукали хлопців, які не прийшли до військкоматів», – сказав Зеленський.

За його словами, новий закон про мобілізацію має запобігти таким ситуаціям.

“Вони (працівники ТКС – ред.) не повинні цього робити. Тому я просив підготувати цей закон, щоб цього не було. Є можливості в цифровому форматі, ми можемо вирішити цю проблему по-сучасному, – наголосив Зеленський.

Про чоловіків призовного віку за кордоном

Президент також зазначив, що хотів би, щоб в Україну повернулися чоловіки призовного віку

«Ми б хотіли, щоб в Україні були люди, які залишилися поза законом і мають мобілізований вік. І не йдеться про те, щоб усі були на фронті, бо армія у нас велика. Йдеться про справедливість. Люди повинні платити податки, тому що ми потім ці гроші віддамо нашій армії», – зазначив Зеленський.

Про європейську соціальну допомогу біженцям

В інтерв’ю журналіст зазначив, що тільки до Німеччини з України виїхало близько 200 тисяч чоловіків призовного віку. Вона запитала президента, чи варто Берліну обмежити соціальну допомогу для біженців, щоб підтримати Київ економією.

Зеленський зазначив, що є випадки, коли біженці отримують допомогу не лише з країни, в якій вони перебувають, а й безпосередньо з України.

«Ну, таке буває. Я зараз не говорю про наших українців у Німеччині. Я це для вас узагальнюю. І тому я завжди казав, що для нас було б набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в український бюджет. , а потім Україна перерозподілила б ці гроші залежно від того, де ця людина», – сказав глава держави.

Про війну на виснаження

За словами президента, війна на виснаження почалася в 2014 році, коли були окуповані Крим і Донбас.

«Чи не йшлося про виснаження української економіки? Чи не йшлося про виснаження? Після окупації Донбасу чи не почали падати інвестиції в Україну і виводити гроші з нашої економіки, нашого фінансового сектору? Вони почали. Якщо вони вилучили, у нас впали доходи і нам не дозволили зменшити “Пенсії та соціальні виплати”. Це говорить про те, що економіка виснажена”, – сказав Зеленський.

Глава держави також додає, що якщо говорити про людські втрати, то в перший рік повномасштабної війни Росія ставилася до свого народу як до м’яса. І тепер Зеленський теж не впевнений, чи йдеться взагалі про виснаження РФ.

«Їм байдуже, чи загине мільйон, два чи три мільйони людей. Зараз у нас Авдіївка: люди просто лежать один на одному на полі бою. Це купи трупів, їх навіть не прибирають», – додав президент.

Про Трампа

Глава держави вважає, що зможе налагодити контакт із Дональдом Трампом у разі перемоги на виборах президента США.

“Якщо його щоденна формула допоможе принести мир, я буду дуже радий, тому що я знаю, скільки людей ми втрачаємо щодня. Ми зустрічалися одного разу, коли він ще був президентом. Я думаю, ми почнемо діалог, все, що нам потрібно, це бажання”, – сказав Президент.

Водночас Зеленський додає, що якщо Трамп повернеться в Білий дім, підтримка України США не зміниться. Тому що наша країна має двопартійну підтримку.

«Навряд чи політика США залежатиме лише від однієї людини. Сьогодні адміністрація Джо Байдена нас підтримує, я задоволений нашими відносинами. Важко сказати, що буде, якщо буде інший президент. Життя готує багато різних сюрпризів», – сказав Зеленський.

Про ракети Шольц і Таурус

На запитання журналіста, чи розчарований він тим, що канцлер Німеччини Олаф Шольц не надає Україні такі необхідні ракети великої дальності Taurus, він відповів, що це не особиста справа Шольца.

«Є багато речей, які я ще не можу вам сказати. Це стосується не тільки Олафа, це й лідерів Європи та Сполучених Штатів. Я просто розчарований тим, що люди в сучасному світі більш прагматичні і не беруть участі в певних викликах одразу», – зазначив Зеленський.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая «Штурмовик усвідомлює, на який ризик йде!»: військовий розповів про відбір у компанію Kraken
Следующий Катастрофа Іл-76 – Буданов прокоментував інцидент – ​​Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий