Зеленський відреагував на заяву Макрона про введення західних військ в Україну


“Я не був на цьому саміті (в Парижі – ред.). Він (президент Франції Еммануель Макрон – ред.) сказав, що буде говорити про якісь нові ідеї для зміцнення України. І він сказав, що поділиться зі мною інформацією, коли приїде в Україна “Він буде тут у середині березня”, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що із задоволенням відповість на такі запитання, особисто обговоривши цю тему з Макроном. Зрештою, це буде «глибоко деталізовано».

«Але найважливіше розуміти, що коли ми ділимося різними ініціативами, усі вони схожі на перший, другий, третій, четвертий кроки. Перший крок — захищати та залишатися сильними. Це важливо. Тому що зараз у нас є запитання щодо пакети допомоги з нашими європейськими партнерами та США», – додав Зеленський.

Що передувало

26 лютого в Єлисейському палаці в Парижі відбулася робоча зустріч близько 20 європейських лідерів. Учасники конференції обговорили шляхи протидії Росії та можливості допомоги Україні протистояти агресору в умовах загострення ситуації на фронті останніми тижнями.

Під час саміту президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що НАТО відправить війська на допомогу Україні. За його словами, основна проблема полягає в тому, що зараз немає консенсусу з цього питання.

Багато країн НАТО вже виступили проти цієї ідеї, зокрема США, Німеччина, Чехія, Болгарія, Іспанія та Італія.

Водночас є країни, які готові розглянути таку можливість, наприклад Литва.

Категоричним був і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який заявив, що «планів розміщення бойових військ НАТО на території України немає».

Чи дійсно партнери готуються використовувати свої війська у війні – читайте в матеріалі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая На Закарпатті хотіли мобілізувати чоловіка, чий брат уже був на фронті: чим це закінчилося?
Следующий 17-річний «бізнесмен»: прикордонник викрив молодика, який організував незаконний перетин кордону

Нет комментариев

Оставить комментарий