Зеленський заговорив про обмін полоненими 3 січня


“Сьогодні, попри все, попри всі виклики, це гарна новина на довгий час. Нам вдалося визволити з російського полону понад 200 наших людей. Воїнів і, що дуже важливо, мирних жителів. Ми пам’ятаємо всіх українців, які в Росії Була велика перерва в обміні, але перерви в переговорах щодо обміну не було», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що Україна використовує всі можливості для обміну. На кожній міжнародній зустрічі, яка може бути корисною, Україна піднімає питання повернення полонених

«Тепер я щасливий, що нам вдалося розблокувати обмін. І бійці ЗСУ, і Нацгвардії повернулися додому. Прикордонники, солдати ВМФ. Більшість – солдати та сержанти. Але й офіцери. Дуже хороший день для України. Деякі наші воїни є захисниками Маріуполя та «Азовсталі», – наголосив президент.

За словами Зеленського, деякі з тих, хто зараз звільнений, навіть спочатку не мали інформації про те, що перебувають у полоні. І їх визнали зниклими безвісти.

«Дякую всій команді, яка працювала і працює для продовження обмінів! Буданов, Єрмак, Усов, Малиш, Клименко. І звичайно, дякую кожному нашому бійцю на передовій, який бере в полон окупантів і поповнює наші Чим більше росіян… ми будемо брати в полон, тим ефективнішими будуть переговори по обміну”, – підкреслив він.

Обмін полоненими

Нагадаємо, Україна та Росія вже кілька місяців не обмінюються полоненими. Проте вдень у середу, 3 січня, з’ясувалося, що Україна повернула з російського полону 230 військових, які захищали Маріуполь і “Азовсталь”.

Ще в середині листопада представник Координаційного штабу поводження з військовополоненими Пьотр Яценко заявив, що Росія заморозила цей процес.

Водночас він зазначив, що переговори про обмін полоненими з Росією тривають.

На початку грудня президент Зеленський заявив, що процес обміну полоненими між Україною та Росією ускладнений через країну-агресора. Проте українська сторона працювала над тим, щоб повернути велику кількість захисників. Ймовірно, тоді говорили про сьогоднішній обмін.

Раніше обмін відбувся 7 серпня. Під час нього додому повернулися 22 бійці, у тому числі двоє офіцерів, рядового та сержантів.

Нагадаємо, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов раніше заявляв, що зараз з Росією обговорюється обмін полоненими “всіх на всіх” і він уже наближається до позитивного результату.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая що ви можете зробити - астрологія
Следующий В Україні перша родина купила новий будинок замість зруйнованого окупантами: як це зробити

Нет комментариев

Оставить комментарий