Зеленський заявив, що альтернативи Рамштайну не буде


Главу української держави запитали, чи може щось замінити формат Рамштайн і чи хоче цього Україна.

«Ніхто не очікує альтернативи. Це буде додатковий інструмент, тобто Ramstein працюватиме, це для нас важливо. І не лише країни НАТО. При такому широкому представництві ми не можемо знайти альтернативи, – відповів Зеленський.

За його словами, НАТО і генсек Єнс Столтенберг пропонують Україні додатковий потужний інструмент, який не замінить Рамштайна. Але про це ще рано говорити.

За словами Зеленського, така ініціатива передбачає дуже важливий механізм – завдяки якому гроші, які партнери виділяють на обороноздатність у рамках допомоги українцям, надходитимуть в Україну.

Що передувало

Нагадаємо, 14 червня Столтенберг заявив, що міністри оборони НАТО схвалили план розширення підтримки України. Він передбачає координацію поставок зброї в Україну та підготовку українських військових державами-членами Альянсу.

Також нещодавно генсек НАТО запропонував країнам Альянсу запровадити довгострокове фінансування допомоги Україні. У рамках такої ініціативи країни-члени повинні будуть виділяти 40 мільярдів євро на рік на військову допомогу Україні.

Як зазначив сам Столтенберг, серед країн НАТО немає консенсусу з цього питання. Очікується, що лідери обговорять це питання на саміті альянсу 9-11 липня у Вашингтоні.

Генсек висловив сподівання, що глави держав підтримають його ініціативу зробити допомогу Україні більш передбачуваною.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Євлаш повідомив про ракетний удар – Україна
Следующий хто має право на відстрочку і хто може бути мобілізований - цн - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий