Зеленський заявив, що Україна може постачати азербайджанський газ до ЄС


За словами Зеленського, Україна веде переговори про постачання природного газу з Азербайджану до Євросоюзу, бажаючи зберегти свою роль транзитера. Крім того, Україна хоче допомогти своїм західним сусідам у забезпеченні енергетичної безпеки.

Президент пояснив, що угода про заміщення російського газу поставками з Азербайджану є «однією з пропозицій», які зараз обговорюються.

«Це зараз роблять чиновники. Зараз розглядаються альтернативні кроки використання газопроводу з іншим постачальником газу, з іншою країною. Тривають переговори. Ми не хочемо продовжувати газовий контракт з Російською Федерацією. Ми не хочемо, щоб вони тут заробляли», – сказав Зеленський.

Поставки російського газу до ЄС

Постачання російського газу до Європейського Союзу завжди було важливим елементом енергетичної безпеки Європи. Росія була одним із найбільших постачальників природного газу в країни ЄС, задовольняючи значну частину їхніх енергетичних потреб.

Азербайджанський газ відіграє важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки Європейського Союзу, допомагаючи зменшити залежність від російського газу та сприяючи стабільності та надійності енергопостачання в регіоні

Азербайджан також активно працює над розширенням своєї інфраструктури, щоб у майбутньому збільшити постачання газу до Європи.

Нагадаємо, 24 червня Євросоюз схвалив 14-й пакет санкцій проти Росії. Зокрема, він передбачав обмеження на купівлю або імпорт російського СПГ через термінали ЄС, не підключені до газової мережі ЄС.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Зеленський заявив, що США і Китай можуть припинити війну в Україні, якщо працюватимуть разом
Следующий Зеленський захистив Єрмака і назвав його найсильнішим у команді

Нет комментариев

Оставить комментарий