Зеленський звернувся до лідерів G7


На початку свого виступу Президент подякував усім учасникам саміту. Зокрема, щодо Спільної декларації безпеки Великої семи, яка була укладена минулого року 12 липня.

А також за те, що кожна країна групи погодилася підписати окремі угоди з Україною. За словами Зеленського, останні угоди будуть підписані сьогодні, а саме зі США та Японією.

Патріот і F-16 для України.

Зеленський пояснив, що з кожним із учасників саміту обговорює декілька питань, які найбільше потрібні українській армії: протиповітряна оборона і, насамперед, «Патріот», який збиває всі російські ракети.

Він також зазначив, що нещодавній дозвіл використовувати західну зброю за межами нашої території для захисту Харкова та інших міст зміцнив захист України від атак Росії.

«Але ми все ще шукаємо більше Патріотів, і ми повинні продовжувати робити такі ж сильні кроки, яких ми досягли з нашими можливостями дальньої дії. Також прошу зробити все можливе, щоб пришвидшити наш перехід на F-16, а це – швидше підготовка пілотів і більше центрів підготовки пілотів», – наголосив глава держави.

Відновлення України

Президент нагадав, що цього тижня в Німеччині відбулася Конференція з питань відновлення України. Він зазначив, що самі учасники G7 також відвідали конференцію.

«І я казав, інші казали – нам потрібен чіткий план відновлення України за зразком плану Маршалла для Європи після війни. Звичайно, щоб відповідати потребам нашого часу і потребам друзів України, давайте разом розробимо такий план реконструкції і підтвердимо це спільною заявою G7+ – це декларація реконструкції», – сказав Зеленський.

Він пояснив, що це також буде проголошення миру, тому що завдяки відбудові люди побачать, що мир насправді буде, що вони в нього вірять і дбають як про його наступ, так і про оборону.

«Це може бути ідеальне рішення з точки зору актуальності та символічності – вчасно підготувати декларацію про відновлення до саміту НАТО у Вашингтоні та прийняти її на саміті», – підкреслив він.

російські активи

Зеленський пояснив, що було б справедливо, щоб Росія заплатила за збитки, завдані російською війною.

«Я прошу вас підтримати план використання російських активів, який швидко дасть Україні 50 мільярдів доларів. Вас усіх повідомили про подробиці. Це цілком життєздатний план. І це гроші, які мають бути спрямовані як на підтримку оборони, так і на підтримку реконструкції», – підкреслив він.

Президент також зазначив, що також має бути створений робочий механізм конфіскації заморожених активів Росії на 300 мільярдів доларів.

Президент України також нагадав учасникам, що цього тижня відбудеться Всесвітній саміт миру. Однак він нагадав, що перший саміт буде зосереджений на трьох питаннях: ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення в’язнів і депортованих.

«Можливо, саміт стане кроком до ширшої енергетичної безпеки – ми повинні не допустити нападів Росії на нашу територію, і є ідеї, як це забезпечити», – додав глава держави.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая На Рівненщині вулицями села гуляє олень Борис – відео – Україна
Следующий Україна отримає від Аргентини бойові літаки Super Etendard: подробиці - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий