Живуть у підвалах без води та їжі: скільки людей залишилося в Авдіївці і чому вони не виїжджають?


Волонтер розповів про ситуацію в зруйнованій окупантами Авдіївці.

В Авдіївці ще понад 1300 жителів. Люди живуть у підвалах, а за їжею та водою ходять у «критичні точки», які також розташовані під хмарочосами. Росіяни цілодобово стріляють по місту з усіх видів зброї. Єдина дорога до зруйнованого міста збереглася, але й вона обстрілюється з обох сторін. Туди все рідше приїжджають волонтери з гуманітарною допомогою.

Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Анастасії. Невірно.

До позицій окупантів від Авдіївки менше 6 кілометрів. Росіяни використовують літаки, атакують артилерією та безпілотниками. Навколо суцільні руїни.

Незважаючи на те, що в місті не збереглося жодного будинку, там все ще перебуває понад 1300 мирних жителів. Вони живуть у підвалах і кількох «пунктах невразливості», які також розташовані в укриттях. У місті немає ні їжі, ні питної води. Жителі міста виживають лише завдяки гуманітарній допомозі, яка надається епізодично.

Люди в підвалі Авдіївки

Мешканці підвалів Авдіївки по-дитячому радіють звичайним овочам, каві та солодощам. Приїзд волонтерів називають новорічним дивом. Під час останнього волонтерського виїзду на «точку ненасильства» доставили пораненого чоловіка. Витягнути його з-під вогню було дуже важко.

Волонтерство в Авдіївці

«Цього чоловіка вранці було поранено, у нього порізана стопа, стегно, і ми допомогли його евакуювати в звичайну лікарню, щоб там йому надали допомогу», – розповідає волонтер Євген Тузов.

Євген Тузов їхав до Авдіївки з Дніпра. Приїхавши з Маріуполя, він прекрасно розуміє, що допомога авдіївцям зараз вкрай потрібна.

Не тільки в темряві, а й без води та тепла. Мешканці підвалів Авдіївки вже звикли рухатися на дотик у відповідь на звуки вибухів. Навіть собаки вже не реагують на стрілянину. У місті залишаються ті мешканці, кому нікуди подітися. Кажуть, хотіли б евакуюватися, але Вони бояться невідомості та залишитися самі, без житла та підтримки.

Євген Тузов

Волонтер планує хоча б раз прорватися в обстріляне місто до Нового року і привезти їжу на свята.

Нагадаємо, за даними ІСВ, російські війська підтвердили наступ під Авдіївкою. Геолокаційні матеріали, оприлюднені 19 грудня, показують, що вони просувалися на північний захід від Красногорівки, на північно-західному фланзі Авдіївки.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Виїхали під звуки вибухів: як вагітна жінка з трьома дітьми наважилася евакуюватися з Торецька
Следующий Польський уряд сподівається розблокувати кордон з Україною до нового року

Нет комментариев

Оставить комментарий