Зруйнована армією Путіна Харківщина: що там відбувається та які села відновлюють (фото, відео)


ТСН побувала на Харківщині.

На Харківщині Дергачівська громада частково відновлюється після масованих атак ворога та окупації. У селах, куди не дістає артилерія, ремонтують будинки та лікарні. Щойно до села заїжджають будівельники, туди одразу ж і повертаються місцеві.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Вікторії Стрельцової.

Харківщина відновлюється після російської навали

У селі Руська Лозова зруйновано магазини та повністю вигорілі будинки. Цією трасою росіяни раніше їздили до Харкова за покупками, а 24 лютого 2022 року – зайшли вже зі зброєю та почали обстрілювати людські будинки. Через півтора роки в селі почали відновлюватися після окупації та масованих обстрілів.

Пошкоджені будинки

Пережиті страхи окупації далися взнаки і на здоров’я людей. У новенькій амбулаторії, що нещодавно відкрилася після ремонту, приходять люди. Вони скаржаться на тиск, біль у серці, безсоння, тривожність.

Відновлення Харківщини

Все це наслідки війни, каже лікар Світлана. Вона і на собі відчула, яке воно – життя під російськими прапорами.

“Було холодно, поводилися люди і з пораненнями, і з гіпертонічними кризами, у нас були і вагітні жінки”, – каже сімейний лікар Світлана Козак.

З початком відновлення у село потроху повертаються люди. Вони латають дахи, забивають вікна, навіть відчинився магазин.

Амбулаторія

Біля російського кордону на Харківщині життя завмерло

А за лічені кілометри від Руської Лозової ситуація зовсім інша. Біля російського кордону життя завмерло через російські обстріли. У прикордонних селах розбито всі лікарні та школи. Щоб хоч якось допомогти людям поруч із зруйнованими медустановами влада відкриває мобільні амбулаторії.

Частина людей із прикордонних сіл переїхала на кілька кілометрів далі від кордону, куди хоча б артилерія не дістане. Втім, ще тисячі залишаються жити в небезпеці.

“Населені пункти, які межують із територією Російської Федерації. Ось, чуєте зараз вибухи по Ветеринарному. Де ворог завдає майже щодня ударів. Ці населені пункти ми не залишаємо. Їм надається гуманітарна допомога. Після перемоги, після припинення війни – звісно, ​​ці населені пункти відновлюватимуться. Ми їх не забуваємо, а поки що розробляємо проекти на відновлення закладів медичних, освітніх”, – каже голова Дергачівської військової адміністрації В’ячеслав Задоренко.

Голова Дергачівської військової адміністрації В’ячеслав Задоренко.

У десятках прикордонних сіл не можуть навіть світло відновити, бо ворог надто близький. Щойно росіяни дроном бачать ремонтні бригади — починається обстріл. Влада закликає місцевих виїхати, щоб не наражатись на небезпеку і жити в більш комфортних умовах.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 12:00 за 17 грудня 2023 | новини України

Нагадаємо, подружжя дивом вижило під час розстрілу армією Путіна, його врятували бійці ГУР.

Читайте також:


Источник: ТСН.ua

Предыдущая Безугла пояснила, як самостійно обрати посаду у ЗСУ
Следующий Під Авдіївкою окупанти застосували танк-шахед.

Нет комментариев

Оставить комментарий