Корнієнко розповів про загрози, пов’язані з ухваленням закону


До Верховної Ради України надійшов законопроект №10378 щодо вдосконалення військового мобілізації та обліку.

На початку 2024 року Верховна Рада України має розпочати роботу над новим законопроектом щодо мобілізація. Пропонується внести низку змін до актів про мобілізацію та проходження військової служби. Зокрема, передбачено заходи, які можуть бути застосовані до військовозобов’язаних за відмову з’явитися до територіального центру комплектування та соціального захисту населення (ТЦЗ та СП).

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко переконаний, що остаточний варіант документа буде відрізнятися від оригіналу: свою оцінку мають висловити військові, профільна комісія Верховної Ради з питань безпеки, медики та Мінфін. Також Корнієнко висловив погрози щодо нового закону про мобілізацію.

Ось про що він говорить він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Корнієнко зокрема послався на обмеження, передбачені законопроектом, щодо прав військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації. Наприклад, блокування акаунтів, обмеження водіння та надання пільг.

“Під час воєнного стану держава може обмежити певні права, і ми це зробили 24 лютого. Під час голосування щодо виконання указів про воєнний стан. Але ось вчора ми почули позицію, наприклад, омбудсмена. Це наш орган Верховна Рада, тому ми можемо їй довіряти. Йому, до речі, суспільство довіряє більше, ніж Верховній Раді. І я б більше покладався на думку профільних кіл. Ми також ніколи не повинні забувати, що будь-які сильні обмеження в нашому суспільстві, в нашому правовому культури, зазвичай призводять до двох речей: або до корупції, або до способів обходу цих обмежень.Тому, наприклад, мені здається, що позиція, що управління цими обмеженнями буде виключно в руках військових комісарів, тому що зараз там написано, що все це робиться на думку ЦК, грубо, коли я це говорю», – зазначив він.

На його думку, тримати щось в одній руці – досить ризиковано.

“Неважливо, чиї це руки. Зараз я не маю ніякого відношення до TCC, вони теж нормально виконують свою роботу, більшість з них… Але просто зосереджувати щось в одних руках – це погана історія. Якщо подумати про це, об’єднуємо цей урядовий проект з цією однією матрицею фінансових питань, виходить, що завдяки певним діям, які пропонуються в урядовому проекті, ми можемо зменшити суму податків, а потім виходить, що ми вирішуємо одну проблему – ми збільшуємо кількість тих, кого можна призвати, і зменшити, як ви кажете, кількість людей, які ухиляються від сплати податків, а з іншого боку, ми зменшуємо базу оподаткування, тому що це змусить людей відійти на другий план, і тоді ми не вирішимо проблеми в цілому», – підсумував Олександр Корнієнко.

Нагадаємо, нардеп зазначив: який вид відповідальності загрожує особам, які проходять військову службу за кордоном.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський запровадив санкції проти росіян 30 грудня
Следующий Ігнат дав чітку відповідь – новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий