Логічний пошук у підборі персоналу


podbor it personala 800x240 1
podbor it personala 800x240 1

Boolean search і X-Ray search – основні інструменти для пошуку кандидатів та підбору персоналу в Україні. Ці концепції, безумовно, знайомі людям, які шукають кандидатів. З іншого боку, деякі рекрутери досі бояться заглиблюватись у цю тему, втрачаючи при цьому величезні можливості придбання цінних та унікальних кандидатів, а згодом і співробітників.

Як почати використовувати булев метод пошуку та значно покращити процес пошуку кандидатів пошуковими системами? Ми запрошуємо вас до читання.

Запитання, розглянуті у статті:

• Найпростіше визначення логічного пошуку
• Об’єднання операторів
• Пошук у рекрутинговій системі UCG
• Рекрутингова система

Найпростіше визначення логічного пошуку

Логічний пошук полягає у звуженні результатів, отриманих від пошукової системи за допомогою логічних операторів. Простіше кажучи, це створення чіткого та точного повідомлення для даної пошукової системи, завдяки якому ми отримаємо більш індивідуальні результати.

Які найпопулярніші пошукові системи/платформи використовують автори джерел та рекрутери? Google, LinkedIn, GoldenLine, Facebook, Twitter або професійні, такі як GitHub, Behance.

Як використати логічний пошук? Цей метод пропонує нам 3 основних логічних оператора: і , або і не , які ставляться між ключовими словами, що цікавлять нас.

АБО Ж

Оператор “АБО” – це просто “або”, який є запитом на пошук результатів, що задовольняють одній або іншій умові (або обом).
приклад: розробник АБО програміст; бухгалтер АБО старший бухгалтер;

А ТАКОЖ

Оператор “І” (“і”) дає всі результати, які ми запитуємо. Це означає, що результати пошуку будуть містити обидва (або більше) ключові слова, розділені «І». Цікаво, що в пошуковій системі Google не обов’язково використовувати оператор «І», ця функція є просто пропуском.
Приклад: веб-розробник; бухгалтер І фінансова звітність

НІ

Логічний оператор «НЕ» дозволяє видалити результати пошукової системи, що містять фразу, яку ми не хочемо включати. Однак у вищезазначеній пошуковій системі Google замість “НЕ” слід використовувати мінус “-“.
Як це працює на практиці? Рекрутер, який шукає програміста, може зіткнутися з безліччю пропозицій роботи на цю посаду. Виняток слова «робота» дозволить уникнути цього, інакше ми шукаємо бухгалтера, але хотіли б виключити людей, які є молодшими бухгалтерами.
Приклад: програміст НЕ робота; бухгалтер НЕ молодший бухгалтер

Об’єднання операторів

Найкращий ефект та найбільш узгоджені результати виходять при комбінуванні операторів. Ми можемо зробити це дуже просто – за допомогою дужок. Що ви повинні мати на увазі, так це порядок та пріоритет ваших ключових слів. Для об’єднання/виключення ключових слів слід використовувати дужки з огляду на те, що оператор «І» має пріоритет над «АБО».
• Якщо ми напишемо:
бухгалтер АБО старший бухгалтер І система UCG – у результатах пошуку відображатимуться профілі кандидатів у бухгалтери або старших бухгалтерів, які використовують систему UCG
• Однак правильний запис має виглядати так:
(бухгалтер АБО старший бухгалтер) І система UCG – у цьому випадку ми знайдемо людину / осіб, які є бухгалтерами або старшими бухгалтерами та будуть використовувати систему UCG.IN.UA
Інший приклад — пошук програміста чи розробника, який живе/працює в Україні, при цьому виключаючи оголошення про роботу:

(програміст АБО розробник) І Україна НЕ працюють
Зверніть увагу: якщо ви хочете знайти конкретні та точні фрази, використовуйте лапки, наприклад, «молодший бухгалтер» або «старший бухгалтер».

Ми можемо використовувати логічні оператори для пошуку, зв’язування або виключення не тільки професій та посад, але й резюме, резюме, досвіду, розташування чи інтересів.