Допомога США Україні: заява Байдена та спікера Палати представників про розмову із Зеленським


Про фінансову ситуацію розповів кореспондент ТСН у США.

Лідерам обох партій у Конгресі США вдалося досягти згоди щодо державного бюджету, уникнувши нової загрози шатдауну, який означав би припинення державного фінансування.

Про це повідомляє кореспондент ТСН в США Ольга Кошеленко.

Байден закликав республіканців голосувати за допомогу Україні

Президент Джо Байден у неділю ввечері подякував лідерам демократів в обох палатах Конгресу, але нагадав республіканцям про необхідність також розглянути його запит на додаткові кошти, що включає подальшу допомогу Україні. Однак спікер Палати представників Майк Джонсон заявив CBS, що так і не було досягнуто домовленостей щодо кордону з Південною Америкою, що, на вимогу республіканців, є умовою для голосування щодо коштів для України.

Президент США Джо Байден / Фото: Associated Press

“Від’їжджаючи на Різдво, законодавці обіцяли не переривати переговори на кордоні. Однак після свят домовленості між республіканцями і демократами досягнуто не було. Принаймні спікер Палати представників Майк Джонсон стверджує, що домовленості досі немає”, – каже Ольга Кошеленко.

Заява Донсона щодо нібито розмови із Зеленським

Минулого тижня Джонсон і група республіканців вирушили на американо-мексиканський кордон, де кількість мігрантів без документів лише зросла за останні тижні. Республіканці вимагають щільного закриття кордону – це стало однією з їхніх головних передвиборчих вимог.

Якщо демократи на це не погодяться, вони відмовляться голосувати не лише за кошти для України, а й за бюджет США – тому з 19 січня держорганам знову погрожують припиненням фінансування. Але в неділю лідери Конгресу досягли бюджетної угоди, щоб уникнути припинення роботи.

«Тепер республіканці в Конгресі повинні виконувати свою роботу, припинити погрожувати закриттям уряду та виконати свій основний обов’язок щодо фінансування ключових пріоритетів внутрішньої безпеки та національної безпеки, включаючи мій запит про додаткове фінансування. Настав час діяти», – сказав Байден у заяві.

В інтерв’ю CBS у неділю спікер Джонсон, який є третім за рангом чиновником країни і тому має доступ до всіх даних розвідки, заявив, що його позиція щодо фінансування України залишається незмінною: Путін – диктатор і його потрібно перемогти, але Америка – це на першому місці.

Майк Джонсон. Фото: X/RepMikeJohnson

Джонсон стверджує, що президент Володимир Зеленський у приватних розмовах сказав йому, що Україні потрібні нові кошти не пізніше лютого. Коли ведучий запитав, чи зможе Конгрес впоратися до того часу, Джонсон не дав чіткої відповіді.

«Під час зустрічі, а потім в інтерв’ю національним ЗМІ після нашої зустрічі він сказав, що може отримати додаткові кошти не пізніше лютого. У грудні вони йому були не потрібні, як пропонував Білий дім», – сказав він.

Шаланда Янг, чиновник Білого дому з питань бюджету, нагадала минулого тижня, що Сполучені Штати надіслали Україні останній пакет допомоги на суму 250 мільйонів доларів наприкінці грудня і не зможуть нічого зробити, поки Конгрес не ухвалить нове фінансування. Вона сказала, що Київ зможе проіснувати якийсь час за допомоги Європи. Але нам також потрібні американські гроші, підкреслила вона. Не кажучи вже про поганий сигнал, який Сполучені Штати посилають своєю затримкою для світової коаліції, яка підтримує Україну.

Нагадаємо, як світ відреагував на масовані ракетні обстріли РФ.

Читайте також найважливіші новини дня:


Зазначив: ТСН

Предыдущая У Києві стався збій у водопостачанні Борщагівка - Київ
Следующий У Харкові окупанти розстріляли дитячу залізницю – подробиці

Нет комментариев

Оставить комментарий