Над Україною помітили пасажирський літак із Росії: експерт пояснив, що могло статися насправді


Програма відстеження польотів може дати збій через домінування радіоелектронної боротьби.

У повітряному просторі України помітили пасажирський літак. У соцмережах пишуть, що це був Boeing 777 рейсу Москва-Анталія.

Зазначається, що літак увійшов у повітряний простір Харківської області в бік Бахмута. В умовах війни така подія виглядає фантастично і дуже ризиковано з боку пілота. Тому експерти не виключають, що програма відстеження польотів літаків може просто дати збій.

Збій програми через наявність кількох блоків радіоелектронної боротьби

Тим не менш, бортовий радар показує літак і напрямок його руху.

«В умовах війни це малоймовірно. У показаннях flytradar може бути збій, оскільки це цілком можливо в цій області. І це швидше за все глюк, тому що flytradar – це програма, яка збирає інформацію з усього цього регіону. І зараз там працює багато засобів радіоелектронної боротьби (електронної боротьби) та іншої техніки. Тому я хотів би пояснити це як проблему в програмі, тому що жоден тверезий пілот цивільного судна туди не полетів би», – розповів ТСН.ua авіаексперт.

Над Україною помітили російський літак / Фото: із соцмереж

Погана погода – не причина

Під час війни були випадки, коли пасажирські літаки заходили в повітряний простір України на заході нашої країни. Тоді пілот намагався уникнути шторму і залетів на нашу територію.

«У цьому випадку таке велике відхилення малоймовірне через погодні умови. Мабуть, це такий сильний шторм, якого ще ніколи не було в природі. Це малоймовірно», – зауважує експерт.

Летіть безпечними маршрутами

Він додає, що у пілотів цивільної авіації країни-агресора є конкретні маршрути, якими вони літають, наприклад, над Ростовом.

«Але те, що пілот «Боїнга» летів у бік Бахмута, малоймовірно, збій програми стався через роботу розміщеної там військової техніки та систем радіоелектронної боротьби. Вони обслуговують всю область з усіх боків, тому це найбільш імовірне пояснення», – резюмує Андрій Гук.

Літак у небі над Україною / Фото: із соцмереж

Нагадаємо, російський літак знову скинув FAB на Білгород.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая У відеопромові Зеленський розповів про Харківську область
Следующий Зеленський обговорив із Сирським ситуацію на фронті – увага Харківщини

Нет комментариев

Оставить комментарий