переговори можуть бути відкладені до 2025 року – FT – Україна


Після завершення переговорів Україна буде за крок від повноправного членства в Європейському Союзі.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба Переговори щодо вступу України до Європейського Союзу стартують 25 червня. Таким чином, міністри ЄС зустрінуться з українськими чиновниками в Люксембурзі, щоб офіційно розпочати переговорний процес.

Проте публікація Financial Times. пише, що через позицію Угорщини переговори можуть початися через півроку.

Блок ЄС також розпочне переговори з Молдовою, яка подала заявку на членство в ЄС через кілька тижнів після вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Під час зустрічей ЄС представить обом країнам «рамки переговорів» щодо реформ і законодавства, які вони повинні ухвалити, перш ніж вважатимуться готовими приєднатися.

Однак видання зазначає, що початок переговорів розпочнеться безпосередньо перед тим, як Угорщина, найбільш проросійський член ЄС, почне головувати в Євросоюзі 1 липня.

«Піврічна роль дозволяє країні керувати політичними пріоритетами в ЄС», – пишуть журналісти.

Днем раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відклав кілька рішень ЄС щодо України, включаючи початок переговорів про членство, хоча зрештою поступився, заявивши, що Будапешт матиме більше повноважень накласти вето на будь-який подальший процес.

Представники ЄС очікують, що предметні переговори щодо вступу України до Євросоюзу розпочнуться під час головування Польщі в блоці, яке розпочнеться 1 січня 2025 року.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вчора заявила, що «з 2025 року ми будемо наполягати на дуже динамічному процесі вступу».

Нагадаємо вам про це Кулеба назвав три ключові кроки до повноправного членства України в ЄС.

Читайте також найважливіші новини дня:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський заявив, що очікує підтримки Франції після виборів
Следующий Зеленський розпорядився відправити на Покровське більше безпілотників для ЗСУ

Нет комментариев

Оставить комментарий