“Росія готує чергову атаку на Харків”: експерт перерахував ознаки та що для цього потрібно ворогу


Західні експерти також вважають, що Харків може бути одним із можливих напрямків наступу противника.

Можливо, Росія готує черговий напад на Харків. Але для цього противник повинен створити ударне угруповання чисельністю не менше 100 тис. солдатів, а поки що такого угруповання не створено.

Таку думку в інтерв’ю висловив військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула «Головному редактору».

Обстріл Харкова

Експерт переконаний, що російські обстріли Харкова продовжаться в нинішніх масштабах.

«Росія не зможе зробити більше, ніж зараз, і не захоче зменшувати тиск на Харків. Загалом, все залежатиме від успіхів Добровольчого російського корпусу та Російського легіону свободи на території Росії», – зазначив Притула.

Напад на Харків

За словами полковника запасу, заява начальника ОВА в Харкові Олега Синєгубова про примусову евакуацію з північних районів області, які постійно знаходяться під обстрілом, може свідчити про те, що Росія готує спробу наступу на Харків.

«Наскільки мені відомо, на півночі Харківської області живе вже небагато людей. евакуація звідти насправді може свідчити про те, що Росія готує черговий напад на Харків– сказав Притула.

Він додав, що серед експертів існують різні думки щодо того, чи вдасться росіянам здійснити цю атаку. Західні експерти вважають, що Харків може бути одним із можливих напрямків наступу противника.

«Але щоб це сміливо говорити, потрібно мати інформацію про перекидання певної кількості військових у бік Харкова, росіяни повинні створити ударну силу чисельністю не менше 100 тис. Поки що такої групи там не створено. На це потрібен час», – зазначив військовий експерт.

Читайте найважливіші новини дня:

Чи міг ворог надалі спробувати закріпитися в районі Харкова, щоб у подальшому наступати на місто?

Він також оцінив сценарій можливості того, що росіяни зберуть угруповання в 200-300 тисяч військових і спробують побудувати плацдарми в Харківській області, щоб у майбутньому наступати на обласний центр.

«На території Росії є мобілізаційні установи, які складають списки на підприємствах і зараховують людей у ​​запас. Це планування мобілізаційного резерву, звична справа і робота таких установ. А щоб мобілізувати, наприклад, 200-тисячну армію, таку групу можна переправити залізницею за тисячу кілометрів. Все залежить від роботи залізниці, але переїзд можна завершити за тиждень, якщо росіяни почнуть щось робити. Через два тижні ви зможете побачити їхні пересування», – пояснив Притула.

«Це буде напад на Харків? На мій погляд, це малоймовірно». – зауважив він.

Полковник запасу додав, що хоча серед експертів існують припущення щодо нападу Росії на Харків, більшість з них вважає, що загарбники перемістяться на східний фронт, де вони мають кращу матеріально-технічну базу, ніж на північ від Харкова.

«Проблема не в перекиданні умовного 200-тисячного контингенту, а в наявності матеріально-технічного шляху, який дає змогу реалізувати це завдання, якщо є, то неважливо, куди перекидати війська – під Мозир, на захід від Києва. або під Харковом», – пояснив експерт.

Нагадаємо, вчора в інтерв’ю німецькому виданню Bild президент України Володимир Зеленський не виключив нового масштабного наступу Росії на Харків.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський відреагував на ракетний обстріл Чернігова 17 квітня
Следующий Зеленський повідомив, що питання онлайн-казино буде розглянуто на засіданні РНБО

Нет комментариев

Оставить комментарий