Відправити частину нардепів на фронт: віце-спікер Ради прокоментував популярну ідею


Колишній нардеп запропонував, щоб від кожної фракції парламенту на передову йшли по 10% чоловіків.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко прокоментував популярну ідею відправити частину нардепів на фронт і пояснив, чому можуть виникнути труднощі з її реалізацією.

Ось про що він говорить думав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Ми розповідали про допис у Facebook екс-нардепа та військового Ігоря Луценка. У контексті того, що народні депутати приймуть закон про мобілізацію, згідно з яким більшість людей піде на фронт, він запропонував, щоб по 10% чоловіків з кожної фракції теж йшли на передову, а не в штаби. позиції, але стати операторами повітряної розвідки та снайперами. або водіїв.

«Це мрія Росії»

Олександр Корнієнко вважає, що пропозиція нардепів «йти в окопи» має дві крайнощі.

«Одна крайність полягає в тому, що мрія Росії – це недіючий і недієздатний парламент. Це мрія Росії, тому що як тільки український парламент припинить голосування, закінчиться вся євроінтеграція, тому що голосує 90% технічної складової євроінтеграції.

Якщо парламент поступово втрачатиме депутатів, то рано чи пізно дійде до 300. А це не відповідатиме критеріям вступу до ЄС, НАТО тощо. – наголосив він.

Ставлення суспільства до народних депутатів

З іншого боку, він зазначив, що бажання суспільства відправляти нардепів на фронт пояснюється тим, що не всі поводяться гідно під час війни.

Читайте також найважливіші новини дня:

«Це може зацікавити суспільство. І я розумію позицію, що треба всіх цих депутатів кудись відправити. Технічно, мабуть, близько 10% Ігор Луценко, якого я поважаю, запропонував якийсь компромісний варіант: не відправляти всіх, а для того, щоб парламент працював, фактично відправити 40 людей, це 10% парламенту. Якщо 10% чоловіків, то це буде 30 осіб, тому що зараз у парламенті 80 жінок», – підрахувала віце-спікер Ради.

Немає правових підстав

Водночас він зазначив, що для відправки нардепів на фронт наразі немає законодавчих підстав, адже якщо положення про воєнний стан і військову службу можуть надати їм відстрочку, то змінювати Конституцію буде складніше.

“Я не знаю, як цього досягти, але в суспільстві, безумовно, є запит на те, щоб депутати менше приводили їх вважати поганими”, – підкреслив він.

Чи виграє війну батальйон депутатів?

Водночас Олександр Корнієнко зазначив, що це жодним чином не допоможе Україні у війні проти агресора.

«Тут (мова про) якесь задоволення. «Давайте всі підемо і помремо, і ми всі будемо там… І щось станеться». Що, справедливість? Ми виграємо війну? Про що це? Як нам допоможе виграти війну батальйон депутатів із 200 чоловік, які зараз не проголосують і ми не будемо переслідувати інші цілі?» Політик ставив риторичні запитання.

Нагадаємо, народні депутати подали до Верховної Ради проект закону про мобілізацію та військовий облік (№10378). Це одразу викликало бурхливе обурення у соцмережах. Результати нашого опитування свідчать, що законопроект не підтримують понад 80% українців.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая вибухів у Хмельницькій області України
Следующий У Тернопільській області переселенець відмовився від мобілізації через те, що його батько живе в окупації

Нет комментариев

Оставить комментарий