Захист від «шахадів» і ракет для квартири та автомобіля: як застрахувати майно від військових ризиків і скільки це коштує


Війна скрізь є винятком із договорів страхування. Однак після початку повномасштабної війни в Україні компанії почали страхувати нерухоме та рухоме майно від воєнних ризиків. Це може бути, наприклад, квартира, будинок або машина в Києві захистити себе від падіння ракет або уламків.

ТСН.ua дізнавався, які умови пропонують страхові компанії, у яких регіонах не можна буде застрахувати квартиру та скільки це коштує.

Де застрахувати своє майно від ризику війни

В Україні працюють десятки страхових компаній. Проте не всі страхують своє майно від ризику війни. Багато з них пропонують тільки страхування автомобіля, деякі страхують автомобілі та будинки, але не пропонують договорів на квартири.

За словами менеджерів, з якими ми поспілкувалися, попит на страхування майна від військових ризиків в Україні зараз високий. Тому з часом, ймовірно, ще більше компаній відгукнеться на звернення громадян.

Якщо ви обираєте зі списку компаній, які застрахують ваше майно, рекомендуємо зателефонувати, щоб дізнатися, чи покривають вони воєнні ризики. Веб-сайти не завжди містять усі положення та умови компанії.

Застрахуйте свою квартиру від ризику війни

Пропозиція від однієї з українських страхових компаній два варіанти страхування житла зі страхуванням військових ризиків. Перший – це договір покриття пошкоджень скляних частин квартири. Другий – договір покриття шкоди квартирі та майну.

Якщо ви обираєте другий річний варіант страхування, він захищає вас не лише від військових ризиків. Страхова компанія пропонує повний захист: пожежа, повінь – будь-яка ситуація, яка може статися з вашим майном. За словами керівника, винятків для військових ризиків немає. Однак при укладанні договору воно того варте уважно вивчіть умови, особливо винятки з шкаралупи, щоб не отримати несподіваний результат.

Ця страхова компанія покриває часткове пошкодження та повне знищення квартири. Ви можете вибрати страховий ліміт з фіксованих лімітів: від 250 тис. грн до двох млн. грн (250, 500, 700 тис. грн., 1 або 2 млн. грн.). Ця сума призначена для страхування вашого будинку, а також відповідальності перед сусідами.

Страхові компанії пропонують електронний договір. Укласти та підписати його можна дистанційно. Квартира має бути вашою власністю, будинок зданий в користування. Квартира під ремонт не застрахована.

Скільки коштує така страховка? Наприклад, якщо вибрати страховий ліміт 700 тис. грн, то виплата на рік буде 5397 грн. Його потрібно заплатити один раз. Звичайно, витрати компаній відрізняються.

Застрахуйте свій дім на випадок війни

Застрахувати житло зі страхуванням військових ризиків трохи складніше. По-перше, як заявила одна страхова компанія, є винятки територій активних бойових дій та тимчасово окупованих територій. Перелік міст затвердило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Ви можете переглянути це на їхньому сайті веб-сайт. Більше того, у таких містах, як Харків, Дніпро та Запоріжжя, зазвичай відмовляють у страховці.

Кожен дзвінок зі страхування будинку розглядаються індивідуально. Для цього компанія відправить спеціалістів до вас додому, щоб перевірити, що навколо. Якщо є, наприклад, військова частина, ТЕЦ, або вони вже приїхали, то це ти будуть позбавлені страховки через високий ризик.

Скільки можна відшкодувати за страховкою під час війни?

Максимальна виплата, яку зобов’язана виплатити ця страхова компанія, становить 10 млн грн. Це означає, що якщо ваш будинок оцінюють у 20 мільйонів і він постраждав від ракетного удару, максимальна сума, яку виплатить ваш страховик, становитиме 10 мільйонів.

За словами менеджера, середня плата за страхування житла становить 100 тис. грн на рік. Розмір франшизи 100 тис. грн. Ексцедент – частка у страховому випадку. Наприклад, стався страховий випадок. Збитки оцінили в мільйон гривень. Ви отримаєте 900 тисяч гривень, оскільки відрахування становить 100 тисяч. Якщо збиток склав 100 000 злотих, виплати не буде.

Якщо ваше житло коштує три мільйони гривень, ви будете щорічно мати страхування від військових ризиків 80 тис. грнфраншиза – 50 тис. грн.

Застрахуйте свій автомобіль від ризику війни

Простіше застрахувати свій автомобіль від ризику війни. Більше компаній пропонують цю послугу. За словами одного менеджера, вони страхують машини до 15 років. Інших обмежень немає.

Компанія пропонує три страхові періоди: три, шість і 12 місяців. Наприклад, ринкова вартість вашого автомобіля 500 тис. грн. Якщо ви хочете застрахувати його на три місяці, це коштуватиме 5 тис. грн. За півроку – 7,5 тисячі гривень. Рік страхування – 10 тис. грн. Відрахування становить 10%.

Що це означає: страхова сума вашого автомобіля 500 000 грн, перевищення 10%, тобто 50 000 грн. Якщо ваш автомобіль загальний, ви отримаєте страхову суму за вирахуванням франшизи та амортизації. Амортизація автомобіля – це втрата його вартості внаслідок тривалості або інтенсивності використання.

Якщо авто пошкоджено на суму 200 тис. грн, то страховик заплатить 150 тис. грн, тому що 50 тис. – це відрахування. За ремонт автомобіля доведеться доплатити 50 тисяч. Перевищення може бути покрито основним договором страхування КАСКО. Тоді при настанні страхового випадку виплата буде максимальною.

Якщо ви хочете застрахувати свій автомобіль від ризику війни, ви повинні мати це на увазі є винятки з договору. Якщо автомобіль пошкоджено або знищено на небезпечній території (перелік зон бойових дій та окупованих територій Мінреінтеграції), страховик не виплачує кошти.

Нагадаємо, після свого “приїзду” до Бєлгорода президент Росії Володимир Путін пригрозив новими нападами на Україну.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зустріч маленького хлопчика з турботливим батьком розчулила українців (відео)
Следующий "Кинджали", крилаті ракети та безпілотники: що відомо про потужний удар по Києву

Нет комментариев

Оставить комментарий