8 березня Зеленський присвоїв корвету ім’я гетьмана Івана Виговського


Відповідно до наказу №150/2024 Зеленський вирішив присвоїти корвету ВМС ЗСУ класу “Ада” ім’я гетьмана Івана Виговського.

Надалі корвет називатиметься «Гетьман Іван Виговський». Це мало на меті відновлення історичних традицій вітчизняного війська, увічнення пам’яті видатного українського військового, політичного та державного діяча, гетьмана Війська Запорозького Івана Виговського.

Зміцнює флот

Президент, який перебуває в Туреччині, сказав, що підписав указ вчора. Він додав, що корвет обов’язково з’явиться в українських територіальних водах.

«Переконаний, що це посилить і наш флот», — сказав він.

Що відомо про інший корвет

Корвет класу “Ада” “Гетьман Івана Мазепи” буде адаптований до всіх наявних типів протикорабельних ракет. Роботи зі створення нового українського корвета розпочалися в січні 2021 року з різання сталі та формування секцій.

Нагадаємо, на початку липня 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримає власний військовий корвет до кінця 2023 року. Планується, що корабель буде прийнятий до складу ВМС України у 2024 році.

У вересні 2021 року в Туреччині відбулося розкриття кіля корабля ВМС України класу «Ада». До того часу вже було сформовано 13 секцій і кіль корабля.

Маршал ВМС України Дмитро Плетенчук повідомив, що українські військові вже проходять підготовку до подальшої служби на корветі “Гетьман Іван Мазепа”, який зараз будується в Туреччині.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Втрати РФ у війні з Україною – нові дані станом на 8 березня 2024 року – ТСН, новини 1+1
Следующий Гуменюк пояснив, чому окупанти посилено атакують Херсонщину – ТСН, новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий