Чоловікам не видають закордонні паспорти: все про рішення МЗС, заворушення та депортацію з ЄС


Після рішення МЗС України призупинити консульське обслуговування чоловіків призовного віку українці збунтувалися за кордоном і навіть заблокували роботу паспортної служби. Деякі з них стверджують, що не мають наміру ставати на військовий облік і повертатися на батьківщину. Однак ЄС вже робить заяви про готовність депортувати українських чоловіків.

Усе про ситуацію з консульськими службами, паспортами, чоловічі бунти за кордоном та можливу депортацію читайте на ТСН.ua.

Консульства припинили обслуговувати чоловіків – деталі рішення

З 23 квітня всі українські консульства за кордоном тимчасово припинили обслуговування громадян призовного віку чоловічої статі. Це означає, що чоловіки фактично не можуть отримати вже видані паспорти чи подати документи на нові, хіба що для оформлення документів, пов’язаних із поверненням в Україну.

Як пояснили в МЗС, все це пов’язано з тим, що 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію і необхідно врегулювати питання військового обліку чоловіків мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. Після набрання мобілізаційним актом чинності процес прийому та розгляду заяв буде відновлено з урахуванням нових вимог акту.

У МЗС зазначили, що чоловіки знову матимуть доступ до консульських послуг, якщо після набрання чинності Закону про мобілізацію протягом 60 днів відновлять свої дані на військовому обліку в ТЦК, ЦПАУ чи електронному кабінеті. Йдеться про чоловіків віком від 18 до 60 років із дійсними військово-обліковими документами.

Якщо особа, відповідальна за військову службу, не зареєструється, її або її консульські послуги будуть обмежені та може накласти штраф від 3400 до 5100 грн.

Кабінет міністрів заборонив висилати закордонні паспорти чоловікам

Більш того, 24 квітня виявилося, що постанова No443 Кабінет міністрів заборонив висилати за кордон закордонні паспорти та паспорти громадянина України чоловіків призовного віку. Це означає, що тепер чоловіки можуть отримати документи тільки в Україні.

«Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. реалізується в територіальному підрозділі/територіальному підрозділі ДМС. Такі паспорти не передаються відокремленому підрозділу чи закордонній дипломатичній установі України для організації їх видачі”, – йдеться в повідомленні.

Там зазначили, що ці вимоги не поширюються на чоловіків, яких пропускають через кордон згідно з встановленими правилами.

Як пояснили в МЗС, заборона на відправку паспортів за кордон стосується лише держпідприємства “Документ”. У міністерстві зазначили, що консульські послуги українцям надаються в закордонних дипломатичних установах держави, а «Документ» не входить до системи МЗС, дипломатичних чи консульських служб. Це окреме державне підприємство, що перебуває в управлінні Державної міграційної служби України. Порядок роботи консульської служби МЗС залишається без змін.

Чоловічі бунти за кордоном: скандали в паспортних службах

Рішення Міністерства закордонних справ серйозно обурило українську громадськість. Що вже казати про тих чоловіків, які напередодні приходили до закордонних установ, де мали подати документи на відновлення або отримання нового паспорта. Поруч центри видачі паспортів божевільні черги розлючених чоловіків зібралися та їхні родини, а працівники центру не змогли надати жодних пояснень.

Фактично, одночасно з рішенням МЗС в ДП “Документ” заморозили базу даних, і припинили видачу готових паспортів як чоловікам, так і жінкам.

І ось біля консульства у Варшаві чоловіки дізналися про рішення МЗС лише з оголошення на воротах, вони були здивовані та обурені, бо деякі вже отримали відмову.

“Я втратив паспорт, хочу його повернути, ну з понеділка нікого не було, і мені це дуже шкода, у мене тут сім’я, дружина, діти, і тепер я повинен повертатися в Україну підтверджувати мою особу, ну, виявляється, в реєстратурі видаватимуть якісь документи, щось таке, я ще нічого не знаю», – прокоментував українець Владислав.

Інший українець Станіслав прокоментував ситуацію так: «Це порушення прав людини. Я так думаю, по-перше. По-друге, я вважаю, що зараз в Україні дуже сильна корупція. Зараз воювати мають не люди, а техніка. А для чого призначали президентів і для чого призначали заступників? Щоб запобігти війні».

Українські чоловіки бунтують за кордоном / Фото: ТСН.ua

24 квітня з’ясувалося, що Українці заблокували паспортні служби в Польщі з вимогою видачі паспортів. Людям повідомили, що документи готові, але коли вони прийшли за ними, співробітники відмовилися видавати паспорти. Тому так і сталося там величезні сутички. Українці викликали поліцію, але допомогти не змогли.

«Тут коїться жах. Наприклад, вчора люди приходили за документами і отримали смс, що документ готовий. Наприклад, вчора така інформація (інформація про призупинення консульського обслуговування – прим. ред.) з’явилася лише о 10.00, люди приїхали о 7.00, о 9.00 вони вже були там за документами. А о 9 ранку все нормально, о 10 ранку людям кажуть, що «документів не дамо, робіть, що хочете, до побачення». … Звичайно, люди обурені, люди платять, люди не можуть отримати паспортїхні документи, за які вони заплатили», – розповів Євгеній Семеняка, фахівець з питань легалізації перебування та роботи іноземців у Польщі.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: Прокльони та обурення! У Варшаві тепер паспортний стіл веде українців через чорний хід

Чи планують чоловіки реєструватися та повертатися в Україну?

Колишній киянин Олег, батько трьох дітей, який законно покинув Україну, розповів DW, що не збирається ставати на військовий облік. Боїться, що потрапить на війну, хоч і звільняється зі служби багатодітного батька.

«Я не можу залишити дружину одну з трьома дітьми і піти воювати», – сказав Олег.

Інший колишній киянин Богдан розповів, що залишив Україну в обхід прикордонного контролю і поїхав через Молдову до Німеччини, де отримав тимчасовий захист. людина він не планує повертатися ні за яких обставин і я впевнений, що обмеження для тих, хто не йде на військову службу добровільно, не переконає тих, хто свідомо поїхав до Німеччини під час війни: «Навпаки, це ще більше свідчить про те, що повертатися немає потреби, бо це робить влада країни. це багато, щоб переконатися, що ви відчуваєте себе некомфортно, незручно, погано і що ви насправді туди не повертаєтеся.

Богдан щасливий, що нещодавно вдалося отримати новий паспорт.

«У 2032 році, коли мені доведеться подавати документи на новий паспорт, я сподіваюся мати інше громадянство, можливо, німецьке», — сказав чоловік.

Він упевнений, що навіть без доступу до консульських послуг і паспорта, термін дії якого закінчується, у нього не буде проблем у Німеччині.

Які країни готові депортувати чоловіків в Україну

Позиція Польщі

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Таку заяву зробив міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш, не повідомляючи подробиць, як Польща допоможе.

«Я думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українців у готелях і кафе і чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні. «Мене не дивує, що українці на фронті обґрунтовано скаржаться на своїх ровесників, які розкидані по світу», — сказав міністр.

Він зазначив, що Польща давно пропонувала Україні допомогу у визначенні військовослужбовців, які повинні повернутися на батьківщину.

“Форма нашої допомоги більше залежить від української сторони”, – Косіняк-Каміш відповіла, як Варшава відповість на прохання Києва допомогти повернути додому тих, хто може втратити право залишатися в Польщі після втрати паспорта.

Позиція Німеччини

Водночас у Німеччині заявили, що це український чоловіки мають такий же захисний статус, як і жінки в цій країні, і це не зміниться після окремих рішень української влади щодо консульської політики. Про це заявив маршал міністерства внутрішніх справ Німеччини Максиміліан Калл. Водночас він не був готовий повідомити, чи зможуть чоловіки отримати тимчасовий німецький проїзний документ у Німеччині, якщо термін дії паспорта громадянина України закінчиться.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський розкрив очікування від Ramstein, який відбудеться 26 квітня
Следующий ATACMS для України – Зеленський обговорив переваги ракет із головою Джонсоном і сенаторами

Нет комментариев

Оставить комментарий