Франція хоче створити коаліцію іноземних інструкторів для України, але деякі країни проти – Welt


Франція хоче створити коаліцію партнерів, які надішлють в Україну інструкторів.

Президент Франції Еммануель Макрон 7 червня під час прес-конференції з президентом Володимиром Зеленським він заявив, що Париж планує створити коаліцію партнерів, готових направити своїх інструкторів в Україну. Днем раніше начальник Генерального штабу Збройних сил Франції Тьєррі Бурар запросив США та 10 європейських країн взяти участь у навчальній місії з навчання Збройних сил України безпосередньо в Україні.

Як пише німецьке видання: Набряк З посиланням на власні джерела в Європі виступає проти подібних ініціатив Парижа.

За даними ЗМІ, Тьєррі Бурар надіслав листа до США та ще близько 10 європейських країн, включаючи Великобританію, Польщу, Нідерланди, Латвію, Литву, Естонію, Данію та Швецію. Він запросив національні уряди взяти участь у навчальній місії в Україні у складі міжнародної коаліції.

Водночас Німеччина не отримувала такого листа, – стверджує Welt, – за даними джерел видання в Брюсселі, домінуюча німецька коаліція кілька разів на внутрішніх переговорах протягом останніх тижнів давала зрозуміти, що німецькі солдати не братимуть участі в таких навчаннях. місія.

Американці також відмовилися, але Вашингтон все одно отримав запрошення, зазначає видання.

За словами анонімних дипломатів ЄС, Макрон все ще намагається провести навчальну місію під егідою існуючої місії ЄС в Україні (EUMAM), але для цього її мандат потрібно змінити.

Втім, Welt зазначає, що це цілком можливо – місія буде переглянута влітку, і її потрібно буде продовжити в листопаді.

Однак європейські дипломати заявили, що Брюссель виступає проти ідей Парижа: більшість країн ЄС були б проти підготовки бійців безпосередньо в Україні.

Тому, наприклад, уряди Німеччини, Італії та Іспанії побоюються, що військові навчання в Україні можуть “загрожувати ескалацією та глибше втягнути Захід у війну”, зазначають ЗМІ. На зустрічі міністрів оборони ЄС наприкінці травня Угорщина наголосила, що Україна нібито більше не має «реальних шансів виграти війну», пише Welt.

Водночас у дипломатичних колах ЄС говориться, що з військової точки зору, безумовно, є вагомі причини навчати українських військових у їхній країні: тоді навчання буде більш адаптованим до потреб Сил оборони, а солдати не потрібно було залишати свою країну, щоб навчатися за кордоном.

Нагадаємо вам про це Макрон подарує Україні літаки Mirage-2000 – експерт пояснив, що це означає для Путіна.

Читайте також найважливіші новини дня:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський відреагував на ситуацію щодо Покровського
Следующий У Карпатах важко постраждали двоє туристів: фото - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий