Хабар за перехід на тил і при чому тут Залужний: резонансне медіарозслідування


Злочинна група під керівництвом високопоставленого військового офіцера вимагала та отримала від офіцера Збройних сил України 230 тис. злотих хабара. грн за переклад спереду назад. За даними слідства, головного фігуранта справи на цю посаду призначив генерал Валерій Залужний.

Генпрокуратура наклала арешт на майно фігурантів резонансного кримінального провадження про вимагання грошей у військових з метою сприяння їх ротації з «нуля» назад. Серед вилучених речових доказів – документ 2022 року за підписом тодішнього Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.

Про те, що я пишу “Головнокомандувач.”

Витяг із судового реєстру про накладення арешту на майно, визнаний доказом, містить перелік вилучених підозрілих предметів, серед яких мобільні телефони, банківські картки, флешки, блокноти та різноманітні документи, зокрема контракт про проходження військової служби в Збройних Силах України. на офіцерських посадах, підписаний 20 грудня 2022 року Володимиром Гаманенком та Валерієм Залужним.

Саме Володимира Гаманенка, який обіймає посаду заступника начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ, підозрюють в організації злочинної групи з метою отримання неправомірної вигоди від військовослужбовців, які бажають відійти від лінії зіткнення.

Як показало журналістське розслідування, організатором злочинного плану вимагання грошей в армії був полковник Володимир Гаманенко. З цією метою він використовував дружні контакти з військовослужбовцями та залучив до протиправної діяльності двох військовослужбовців та матір одного з них, яких він особисто знав.

За версією слідства, фігуранти розподілили обов’язки і 18 березня 2024 року отримали від сервісного техніка хабар у розмірі 230 тис. злотих. гривні. В обмін на гроші бійцю пообіцяли «вирішити питання» переведення його з передової в тил.

Наприкінці квітня ДБР оголосило про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 369-2 ч. 3 Кримінального кодексу (зловживання впливом) щодо всіх чотирьох підсудних. Минулого місяця суд обрав підозрюваним запобіжні заходи. Двох військових і Гаманенка, який встиг звільнитися і залишити армію, помістили в СІЗО з можливістю звільнення під заставу в розмірі 908,4 тис. злотих. грн до 4,5 млн грн. Четвертий фігурант перебуває під нічним домашнім арештом.

У ДБР також наголосили, що звільнення Гаманенка під заставу є ризикованим, оскільки як особа, яка досягла граничного призовного віку 60 років, він має засоби та можливості переховуватися від слідства і навіть вільно виїжджати за кордон.

Крім того, в ході слідчих дій встановлюються інші спільники, а також усі військовослужбовці, у яких фігуранти вимагали гроші.

Нагадаємо, дівчина заступника генпрокурора стала власницею елітної нерухомості вартістю 52 млн грн. За версією слідства, жінка заплатила за будинок близько 2 млн грн, з яких 200 тис. зл. це ціна землі, тобто в 24 рази нижча за ринкову вартість такого будинку.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая У РНБО уточнили, що справа не стільки в мирному плані Путіна – тсн, новини – Україна
Следующий Зеленський заявив, що переговори в Стамбулі провалилися через ультиматум Путіна.

Нет комментариев

Оставить комментарий