Консультація юриста: Тимчасова зміна місця голосування


Консультація юриста: Тимчасова зміна місця голосування

24 травня стартувала виборча кампанія позачергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 21 липня 2019 року. Відтак, доступною є процедура тимчасової зміни місця голосування, здійснити яку на позачергових виборах можна з 24 травня до 15 липня (тобто не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування). Куди треба звернутись та які документи для цього потрібні розказала заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко в авторській програмі «Право знати», яка щосуботи виходить на Українському радіо. Херсон в рамках загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Консультацію юристки можна завантажити / прослухати, або перейти далі по тексту.

 

https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/pravo-znaty-06-07-19.mp3

Законом України «Про Державний реєстр виборців» передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії тощо.

Важливо зауважити, що Центральна виборча комісія постановою від 29 травня 2019 року № 910 спростила для виборців процедуру тимчасової зміни місця голосування. Відтепер до заяви про зміну місця голосування не потрібно додавати документи, які підтверджують необхідність такої зміни. Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише в заяві виборця та може бути викладена у такій формі: «за сімейними обставинами», «у зв’язку з відрядженням», «у зв’язку з виробничою необхідністю», «за місцем роботи», «за місцем навчання», «за місцем фактичного проживання», «у зв’язку із відпусткою», «у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням» тощо.

Для тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси необхідно звернутись:

  • до органу ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) за своєю виборчою адресою (за місцем реєстрації)
  • або в орган Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів.

У відділі необхідно заповнити бланк відповідної заяви.
Заява подається виборцем особисто. При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Органом ведення Реєстру є:

  1. у районі, районі в місті Києві, місті Севастополі – відповідний структурний підрозділ апарату районної, районної у місті державної адміністрації;
  2. у місті обласного значення без районного поділу – відповідний виконавчий орган міської ради;
  3. у районі в місті обласного значення з районним поділом – відповідний виконавчий орган районної у місті ради або відповідний структурний підрозділ створеного у районі виконавчого органу міської ради.

Повноваження органу ведення Реєстру поширюються на територію відповідного району, міста, району в місті та сіл, селищ, міст, що входять до його складу.

Особливістю парламентських виборів є те, що у разі, якщо виборцю тимчасово змінено місце голосування поза межами одномандатного виборчого округу, він отримує лише один бюлетень для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками).

У випадку звернення до органу ведення Реєстру того виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день голосування на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець, який проживає в Україні, перебуватиме в день голосування за її межами, він може звернутися із заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування в день голосування на іншу закордонну виборчу дільницю, приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Також доречно згадати, що частиною третьою статті 30 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що положення частини третьої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» (щодо тимчасової зміни місця голосування) на місцевих виборах не застосовується.

Якщо виникли додаткові питання правового характеру
– телефонуйте до Єдиного контакт-центру системи БПД
0 800 213 103
(цілодобово, безкоштовно в межах України),
де можна отримати наступну інформацію:

  • контакти та зв’язок з усіма центрами з надання БВПД та бюро правової допомоги;
  • консультування з питань надання безоплатної правової допомоги;
  • інформування про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини;
  • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань.


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Предыдущая «Безоплатна правова допомога: з чим найчастіше звертаються у Рівному» (ВІДЕО)
Следующий Правовий алгоритм виїзду дітей за кордон. Консультації фахівців системи БПД

Нет комментариев

Оставить комментарий