Рак молочної залози посідає перше місце серед онкологічної патології у жінок не тільки в Україні, а й у світі. 


 

В Україні захворюваність на РМЖ залишається досить високою і становить  біля 75 на 100 тис.населення. В порівнянні цей показник в Дніпропетровській області – біля 83 на 100 тис.населення. Якщо говорити про світові показники, то це біля 45 на 100 тис.населення.

 

Головною причиною смертності від цієї патології в Україні є – пізня діагностика. В нашій області показник смертності становить біля 24%. Слід також зазначити «помолодшання» раку молочної залози. Так в теперішній час молоді жінки до 40 років хворіють частіше, а ніж 30 років тому.

 

Таким чином онкологічна патологія молочних залоз є проблемою глобальною. І зважаючи на те, що вже 30 років, як існує, так званий «рожевий жовтень» — місяць, коли говорять в усьому світі про профілактику та лікування раку молочної залози, проте показники захворюваності залишаються невтішними, стає зрозумілим, що вирішення цього питання може бути тільки спільними зусиллями сімейних лікарів, гінекологів, хірургів, онкологів, а найголовніше дбайливим та відповідальним ставленням до свого здоров’я з боку жінок.

 

Як говорить в.о.генерального директора КП «ДОКОД»ДОР» Юлія Заворотня:

 

«Найдієвішими методами профілактики раку молочної залози є самоогляд жінкою 1 раз на місяць грудей під час прийняття душу, наприклад. Та УЗД молочних залоз 1 раз на рік до 40 років, а після досягнення сорокарічного віку – мамографія. Тим більше, що в закладах охорони здоров’я, які уклали договори з НСЗУ за пакетом «Мамографія», це дослідження виконується за програмою медичних гарантій безкоштовно, за наявності електронного направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Хочу також додати – милі жінки, полюбіть себе, зверніться 1 раз на рік до лікаря на профілактичний огляд! Любов до себе – це не з позиції егоїзму. Любов до себе – то з бажання зберегти своє здоров’я, щоб мати можливість дарувати свою любов тим, хто дорогий вашому серцю і приймати її навзаєм. А також звернутися до чоловіків: попіклуйтеся про здоров’я  жінки, яка з вами поряд – нагадайте їй про необхідність щорічного обстеження, бо такий ваш крок – це теж від любові».

 

В Дніпровському обласному клінічному онкологічному диспансері, за адресою: вул.Космічна, 21 можна пройти мамографічне дослідження. Попередній запис телефоном 056-720-79-01, за наявності електронного направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Источник: oblrada.dp.gov.ua

Предыдущая Медиків психіатричної лікарні нагородили грамотами Дніпропетровської обласної ради до Дня психічного здоров’я
Следующий Дніпропетровський історичний музей ім. Яворницького отримав нагороду на конкурсі у Словаччині

Нет комментариев

Оставить комментарий