Сонячні батареї – майбутнє електроенергетики України


Сонце являється основним і первинним джерелом енергії. Воно обігріває всю Землю, завдяки чому зростає 1 квадрильйон тонн рослин, які їжею 10 трильйон тонн тварин і бактерій. Але, судячи з того, як стрімко ростуть ціни на енергоресурси, їх не вистачає. І якби людина змогла взяти лише 1% сонячної енергії, то це вирішило б проблему на століття вперед. Але як це зробити?

Перший крок в цьому напрямку зробив Альберт Ейнштейн, пояснивши закон зовнішнього фотоефекту, як кванти світла «вибивають» з металу електрони (за що отримав Нобелівську премію, а не за теорію відносності, як всі вважають).

У 30-ті роки минулого століття радянські фізики отримали електричний струм за допомогою фотоефекту. Тоді використовували сірчистої-талієвиє елементи в сонячних батареях, коефіцієнт корисної дії яких був низький. А застосування кремнієвих елементів значно підвищило ККД, це було основне джерело електрики на космічних апаратах. Ще кілька десятиліть тому, отримання чистого кремнію для сонячних елементів було дуже і дуже енерговитратним, звідси дуже висока їх вартість, але на даний момент вже вдалося знизити їх вартість до 5-10 доларів за кілограм.

У використанні сонячних батарей багато підкуповують моментів. По-перше цей спосіб отримання енергії, практично не приносить шкоди навколишньому середовищу, по-друге підкуповує своєю мобільністю, по-третє довговічністю. Сонячні батареї можна встановити на даху будинку, автомобіля, крилах літака, і навіть вбудувати в ноутбук, калькулятор. У сонячних елементах немає будь-яких рухомих частин, тому термін служби досить високий, приблизно 30 років.

Уряд багатьох країн дбає про завтрашній день, тому розробляє і фінансує програми з будівництва “сонячних електростанцій“. Лідер таких будівель Німеччина. Слідом за нею, подібні проекти реалізуються у всіх країнах ЄС, Японії, США і навіть Монголії. Власники будинків і офісів, які вирішили обладнати приміщення сонячними колекторами і батареями, користуються певними привілеями.

Держава компенсує частину витрачених коштів (так як обладнання досить дороге). По-друге, для них зменшують податки. По-третє вони можуть користуватися спеціальними пільговими кредитами і безпроцентними позиками. У Німеччині держава купує у власників сонячних батарей електрику за завищеними цінами.

У Нью-Йорку сонячну енергію використовують навіть сміттярі. У них працюють сонячні контейнери для сміття BigBelly, які перетворюють сонячну енергію в електрику, утрамбовуючи вміст контейнера, що збільшує його ємність в 4 рази.

Сонячні батареї це один із шляхів вирішення найбільшої проблеми людства залежно від невідновлюваних джерел енергії.

Автор публикации

не в сети 2 недели

Редактор

Комментарии: 1Публикации: 3211Регистрация: 23-10-2016
Предыдущая Тротуарная плитка в Украине
Следующий Отечественные проблемы моторостроения

Нет комментариев

Оставить комментарий