Відновне правосуддя для неповнолітніх на Прикарпатті: ми стартували


Відновне правосуддя для неповнолітніх на Прикарпатті: ми стартували

У приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області 26 травня відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину».

Пілотний проект ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми, і включає в себе скоординовану організацію ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими від вчинених ними злочинів з метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, максимально раннього виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання вчиненню повторним злочинам.

Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину, може бути застосована у разі: наявності потерпілої сторони – фізичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди; вчинення неповнолітнім вперше злочину невеликої або середньої тяжкості; визнання неповнолітнім факту вчинення злочину; згоди неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.

Для забезпечення реалізації проекту на Івано-Франківщині створили міжвідомчу робочу групу з реалізації проекту за участю прокурора, соціального працівника, психолога, представників Регіонального центру та органу пробації.

Директор Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Михайло Євчук ознайомив присутніх з вимогою наказу Міністерства юстиції України та Офісу Генерального прокурора від 17 квітня 2020 року №1473/5/194 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури» від 21 січня 2019 року №172/5/10, положеннями якого пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину», запроваджується на всій території України. Відповідно до даного наказу та за дорученням Координаційного центру  з надання правової допомоги від 14 травня 2020 року №08.1-12/744 створено міжвідомчу робочу групу, до складу якої включено представників прокуратури області, Регіонального центру з надання БВПД в області, органу пробації, ювенальної превенції, служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій (за згодою).

З алгоритмом дій по реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину» прокуратурою області поділилась начальник відділу захисту прав дітей та протидії насильству прокуратури Івано-Франківської області Наталія Фільварок.

Начальник державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківські області Оксана Устимчук розповіла про межі участі органів пробації у програмі з відновного правосуддя в процесі виведення неповнолітнього із системи кримінальної юстиції шляхом надання консультативної підтримки з питань обрання заходів щодо конкретного неповнолітнього.

Провідний спеціаліст відділу з питань правової роботи, усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Ольга Середюк та методист відділу методичного забезпечення обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Прибуш висловили готовність до співпраці в даному проекті.

В онлайн режимі через плаформу Zoom виконавчий директор Благодійної організації «Благодійний фонд Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Наталія Козакевич запропонувала проводити превентивні міри по запобіганню злочинності серед неповнолітніх в межах проекту.

Лілія Залізняк, т.в.о. начальника відділу ювенальної превенції Головного управління поліції в Івано-Франківській області, ознайомила присутніх з роботою, яка проводиться на Прикарпатті задля запобігання злочинності серед неповнолітніх і підтримала реалізацію проекту.

Керівник громадської організації «Галицька правозахисна група» Михайло Лотоцький розповів про роль адвокатів у проекті та висловив готовність організації до співпраці.

Щодо застосування процедури медіації в кримінальному процесі керівник громадської організації «Родина Кольпінга на Прикарпатті» Володимир Шегда   підтримав ініціативу та розповів, що така процедура добре себе зарекомендувала в країнах Європи і США.

Наприкінці робочого засіданні Михайло Євчук подякував присутнім за готовність до участі в проекті та за розуміння важливості процесу ресоціалізації в суспільстві неповнолітніх, які вчинили злочин.

 

 

 


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Предыдущая На Прикарпатті підписано меморандум з Університетом Короля Данила
Следующий Новації в медицині: електронний лікарняний

Нет комментариев

Оставить комментарий