Які права українців можуть обмежити під час воєнного стану – екс-суддя Конституційного трибуналу


Віктор Шишкін пояснив, у яких ситуаціях Конституція допускає обмеження окремих прав і свобод громадян.

Стаття 64 Конституції говорить, що у разі введення надзвичайного стану або військовий стан Можуть встановлюватися індивідуальні обмеження прав і свобод осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. У ньому також зазначено, які права і свободи не можуть бути обмежені навіть в умовах воєнного стану. Наприклад, не можна примусово позбавити людину житла або позбавити її права оскаржити дії держави в суді.

Детальніше про це у коментарі Громадського він сказав перший генпрокурор незалежної України, колишній суддя Конституційного суду Віктор Шишкін.

“Зверніть увагу на формулювання статті 64: права людини не обмежуються, але можуть бути обмежені. Це означає, що держава має прийняти відповідальне рішення: обмежувати чи ні. Введення воєнного стану не означає автоматичного обмеження прав”, – зазначив він. .Але якщо держава вирішує обмежити права, це не є рішення неконституційним», – пояснив він.

Також Віктор Шишкін пояснив, чи є заборона на виїзд чоловіків призовного віку за кордон порушенням прав людини на вільне пересування.

“Що стало підставою для закриття кордону? Напад Росії і введення воєнного стану. У цій ситуації закриття кордонів не можна трактувати як порушення прав людини”, – сказав колишній суддя.

Він також додав, що пересилання повісток військовослужбовцям посеред дороги також не може трактуватися як порушення прав людини.

“Якщо дану людину не застали вдома, чому б їй не зателефонувати таким чином – повідомити про необхідність з’явитися до призовної комісії? Держава все одно змушена шукати різні механізми сповіщення. Я не можу сказати однозначно, що що все це погано», – підсумував колишній суддя Конституційного трибуналу Віктор Шишкін.

Нагадаємо вам про це Безугла розповів, чи будуть мобілізовувати людей з інвалідністю після ухвалення нового закону.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський розповів про санкції проти Росії та назвав слабкість Заходу
Следующий Зеленський очолив штаб після Давосу 17 січня – про що йшлося, відео

Нет комментариев

Оставить комментарий