Юрист пояснив, кого не призвуть і чому невизначений статус третьої групи інвалідності – новини 1+1


Чи позбавляє новий закон права на відстрочку інвалідів 3 групи та що це змінює, розповів юрист Роман Ліхачов.

У Верховній Раді 25.12.2023р зареєстрував обліковий запис про зміни до Положення про мобілізацію, приписку та військову службу від уряду.

Адвокат Роман Ліхачов пояснила НВякі пастки чекають на громадян у зв’язку з відстрочкою мобілізації за новим законом і чи справді люди з інвалідністю 3 групи втрачають цю відстрочку.

Юрист зазначив, що законопроект фактично скасовує багато відтермінувань. Наприклад, студенти, які навчаються на тому ж рівні, що й ті, хто вже навчався (наприклад, особа зі ступенем бакалавра, яка навчається на рівні бакалавра за іншою спеціальністю), втратять право на відстрочку. Однак це не стосується студентів, які отримують вищий рівень освіти, ніж раніше.

Мобілізація людей з інвалідністю: що зміниться

За словами Ліхачева, у законопроекті неоднозначно подається питання мобілізації інвалідів. За його словами, у частині норм зазначено, що всі інваліди матимуть відстрочку. Водночас є норми, які стверджують, що право на відстрочку та можливість проходження військової служби матимуть лише люди з інвалідністю I та II групи. Тоді, як зазначив юрист, незрозуміло, як вирішуватиметься проблема щодо людей з 3 групою інвалідності, яких в Україні сотні тисяч.

«Змін досить багато. В основному вони спрямовані на те, щоб зменшити кількість відстрочок і зменшити кількість звільнень від військової служби. Насправді є проблеми з мобілізацією, і держава цими нормами просто скорочує кількість призовників. людей, які мають право на відстрочку», – вважає Ліхачов.

Резонансні зміни в мобілізаційному процесі

IN новий законопроект №10378, який Рада розгляне на початку січня, є багато змін. Буде мобілізовано більше людей, а отже, коло тих, хто мав на це право відстрочка, значно звузиться. Ще до нових гучних заяв в Україні було багато скандалів щодо корупція в ТЦК та ВЛК, коли корумповані військові брали шалені “податки” за білий квиток. Подекуди ціна такого «подарунка» сягала 10 тисяч доларів.

Багато хто, хто не планував йти на фронт, поїхали за кордон завдяки таким «білим квиткам». У кого не було грошей? вони навіть намагалися переправитися через небезпечну Тису. Були й такі, що прикидалися жінками, щоб виїхати за кордон.

І якщо раніше не всіх можна було притягнути до відповідальності, то зараз і тут на вас чекає щось нове, бо в Україні це збираються зробити посилити відповідальність за ухилення від мобілізації та інші військові злочини. Про це свідчить законопроект №10379, опублікований на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо вам про це Опубліковано текст законопроєкту про мобілізацію та військовий облік – хто має право на відстрочку.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая У Львові внаслідок російського ракетного обстрілу загинув відомий баскетболіст.
Следующий У багатьох областях України та Києві оголошено повітряну тривогу: у чому причина?

Нет комментариев

Оставить комментарий