Зеленський розповів про угоду про гарантії безпеки з Великої Британії – відео


За словами Зеленського, день підписання відповідного документа «вже увійшов в історію нашої країни».

«Сьогодні ми маємо угоду з Великою Британією, безпекову угоду, над якою ми довго працювали. Це перша двостороння угода, яка імплементує базову угоду G7 щодо безпеки України, нашої оборони, нашого безпечного зростання», — зазначив він. .

Глава держави зазначив, що угоди охоплюють багато сфер підтримки та допомоги, а також передбачають фінансові, військові та інші види гарантій.

«Різні аспекти. Пряма річна підтримка. Ми визначили суму фінансової підтримки на цей рік – £2,5 млрд. Загалом, значна сума підтримки надаватиметься щороку протягом терміну дії угоди, а це десять років. Це зброя. Плюс підтримка нашого оборонного сектору «Плюс робота наших спецслужб. Плюс санкції проти Росії. Плюс робота на російських активах. Плюс захист від російських атак у кіберпросторі – все, що стосується сучасних технологій», – сказав Зеленський.

Він додав, що це “насправді дуже серйозна і сучасна угода”.

«Багато хто чув про зразкові угоди з безпеки 20-го століття між Сполученими Штатами та Ізраїлем та інші подібні угоди. Тепер ми створили такий приклад нашого часу. Саме це додає нам впевненості зараз, коли ми захищаємося від російської агресії та консолідуємо наші сильну безпекову позицію на весь період до вступу України в НАТО», – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що ключовою метою української сторони є членство в Північноатлантичному альянсі. І зараз, окрім підписаного сьогодні документа з Великою Британією, Київ працює з іншими партнерами над двосторонніми домовленостями.

«На шляху до базової угоди G7» Майже тридцять держав уже приєдналися“, – сказав Зеленський.

Підписання угоди про гарантії безпеки з Великою Британією

Нагадаємо, у п’ятницю, 12 січня, до Києва з робочим візитом прибув прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак. Під час візиту він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Сьогодні лідери підписали історичну угоду про співробітництво у сфері безпеки між Великобританією та Україною. Він набув чинності 12 січня 2024 року і діятиме 10 років. Якщо протягом цього періоду Україна вступить до НАТО, сторони ухвалять окреме рішення щодо подальшого статусу гарантії.

Детальніше про те, які британські гарантії безпеки дають Україні, читайте в нашому матеріалі.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая у поліції розповіли подробиці - фото - новини 1+1 - Київ
Следующий відповідь експерта - ТСН, новини 1+1 - ТСН Ексклюзив

Нет комментариев

Оставить комментарий