Зеленський звернувся до Гельсінської комісії США


«Світ бачив спалені російською армією українські міста та села. Кожен у світі принаймні чув про масові вбивства, які неминуче слідують за російським триколором через окуповану територію», — сказав Зеленський у виступі перед учасниками Гельсінської комісії США. слухання на тему «Притягнення Росії до відповідальності за військові злочини проти України: уроки Нюрнберга.

Президент нагадав, що неможливо примирити біль сімей, розділених війною Путіна, і депортацію українських дітей. Увесь світ не повинен забувати про мільйони українців, які вижили під російською окупацією, позбавлені навіть елементарних прав людини.

«Нехай на шляху до справедливості не буде жодних перешкод! Як і нацизм, держава Путіна також має бути засуджена. Я закликаю всіх, хто може прискорити настання справжнього миру», – сказав президент.

Спецтрибунал над Російською Федерацією за агресію проти України

Нагадаємо, близько сорока країн сформували групу, яка займається створенням спеціального трибуналу, який би переслідував Російську Федерацію за злочини, скоєні в Україні.

Як уже заявляли у Верховній Раді, спецтрибунал може запрацювати вже у 2024 році.

Тим часом генпрокурор Латвії Юріс Стуканс заявив, що спеціальний трибунал для РФ “може бути створений завтра”, але для цього потрібна готовність.

З початку повномасштабного вторгнення Росія регулярно депортувала українських дітей до анексованого Криму, Білорусі чи віддалених районів Росії.

Депортація призвела до того, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт диктатора Володимира Путіна та омбудсмена з прав дітей у Російській Федерації Марії Львів-Бєлової у зв’язку з незаконною депортацією українських дітей.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая У Львові в гуртожитку лісотехнічного університету знайшли тіло 17-річної студентки
Следующий Комітет ради підтримав зміну назви Южноукраїнська в Миколаївській області – яка нова назва?

Нет комментариев

Оставить комментарий