Atlantic Council спрогнозувала, як Україна може перемогти Путіна у 2024 році – Україна


Аналітики прогнозують, що війна навряд чи буде вирішена цього року.

Оскільки наближається дворічний рубіж повномасштабного російського вторгнення, українським військовим і політичним лідерам важливо належним чином засвоїти уроки 2022 і 2023 років.

Про це він повідомляє Атлантична рада.

Як зазначають аналітики, найважливіший висновок, який можна зробити з останніх двох років війни, – це переважання військових дій над наступальними. Це було доведено знову і знову, починаючи з провалу першого російського бліцкригу в перший місяць війни.

«Другий ключовий урок — це важливість балансу між політичними цілями та військовими можливостями. «З лютого 2022 року політичні міркування змусили Росію та Україну розпочати злощасний наступ із недостатньою кількістю сил, що призвело до великих втрат», – йдеться у звіті.

Хоча довгостроковою метою України залишається повне звільнення країни від російської окупації, нинішні обставини не сприяють сміливим наступальним діям. На міжнародному фронті зобов’язання США та ЄС надати допомогу зіткнулися зі значними політичними перешкодами, а зусилля з розширення виробництва військового обладнання та зброї значно відстали від графіка. В Україні зростає занепокоєння через високу кількість смертей і потенційну нестачу робочої сили.

Тому військова стратегія України на 2024 рік має бути зосереджена на утриманні лінії фронту та забезпеченні постійного контролю приблизно над 82% території країни, що залишається в руках України. Стратегічний перехід до активної оборони вплине на нинішню потужність України, даючи дорогоцінний час для перегрупування та переозброєння напередодні більш сприятливих умов у 2025 році.

Важливо те, що більш оборонна позиція дозволила Україні скористатися гострою потребою Москви у перемогах. Оскільки російські військові перебувають під величезним політичним тиском з метою просування вперед, українські командири матимуть широкі можливості постійно знекровлювати сили вторгнення Путіна, подібно до того, як вони зараз роблять в Авдіївці.

Ефективність будь-якої оборонної стратегії у 2024 році значною мірою залежатиме від рівня підтримки з боку партнерів України. Що стосується поставок зброї, то пріоритетами будуть артилерійські боєприпаси, а також системи радіоелектронної боротьби, ударні безпілотники, додаткова протиповітряна оборона та ракети великої дальності. Гаряче очікуване прибуття винищувачів F-16 у найближчі місяці також значно збільшить здатність України відмовити Росії в контролі над своїм повітряним простором.

Перехід до активної оборони у 2024 році не завадить Україні здійснювати окремі наступальні дії. Найімовірнішим об’єктом наступальних дій України в наступному році стане окупований Росією Кримський півострів. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський в нещодавньому інтерв’ю The Economist.

Додамо, що політики та експерти по-різному оцінюють терміни закінчення війни – до 2024-2026 років. Водночас українців закликають готуватися до тривалого протистояння з Росією.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Обстріл Харкова 2 січня - прокуратура показала ТСН новини 1+1 уламки ракет
Следующий Допомога Україні - реакція МЗС на заяву Держдепу США - Світ

Нет комментариев

Оставить комментарий