до чого вдаються окупанти – цн – Україна


Одним із способів уникнути мобілізації є шлюб за розрахунком.

Схеми, які деякі чоловіки придумують просто так пропустити службуподекуди вони шокують.

Що ви нещодавно придумали – подивіться Ексклюзив ТСН.ua.

Шахрайські схеми в кращому вигляді

Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня. У всіх регіонах країни вже шикуються шалені черги на оновлення даних. І в той час як одні люди чекають у чергах днями, щоб поновити свої документи чи записатися в армію, інші придумують плани, щоб уникнути служби.

За останніми даними, кількість бажаючих одружитися з жінками-інвалідами значно зросла. На такі дії чоловіки вирішуються в надії виїхати за кордон або звільнитися від мобілізації. Доходить навіть до того, що в соціальних мережах знаходять оголошення про фіктивні шлюби;

Якщо півроку тому деякі шахраї пропонували за такі послуги тисячі доларів, то зараз ціни зросли вдвічі, а то й утричі. Зросла і кількість цього виду реклами. Якщо раніше їх публікувалося 3-4 на тиждень, то тепер у спільнотах по кілька анонсів на день.

Якщо шлюб за розрахунком звільняє від мобілізації і дає можливість виїхати за кордон, то тепер суми починаються від 5000 доларів і підвищуються. Якщо шлюб лише допомагає уникнути мобілізації, але не дає права виїхати за кордон, то в середньому ціна коливається від 2000 до 3000 доларів. Одним словом, Інтернет захопили спеціальні рекламні групи; тепер ви можете знайти їх на всіх сайтах соціальних мереж.

Жінки самі пишуть про свою інвалідність і пропонують чоловікам одружитися, щоб ті «звільнилися» від мобілізації. У цих групах чимало чоловіків, які шукають «дівчинку-інваліда, жінку чи навіть бабусю». Наприклад, одного разу в одній із таких спільнот чоловік на ім’я Олексій запитав інших користувачів, чи будуть для нього, 32-річного військового, якісь юридичні перешкоди, якщо він одружиться на 64-річній бабусі. На це питання інший користувач у чаті відповів, що РАЦС, ймовірно, зацікавиться такою ситуацією.

Що ти ще придумав?

У свою чергу інші користувачі подібних спільнот наводять приклади, що один із призовників намагався одружитися з жінкою, старшою за нього на 28 років, але державні чиновники, задавши майбутнім подружжю низку запитань, начебто відмовилися реєструвати шлюб.

Як стало відомо ТСН.ua, деякі автори оголошень шукають одиноких вагітних жінок. Військові пропонують їм за певну плату оформити дитину чоловічої статі після народження дитини. За повідомленнями таких спільнот, ці чоловіки мають двох власних дітей і шукають третього, щоб не бути мобілізованими.

Ласний шматок для шахраїв

Що ж, у цих групах також є чимало шахраїв. Вони використовують різні схеми вимагання грошей – прикидаються дівчиною та починають листування, вимагають гроші на квиток до нареченого чи передоплату за фіктивний шлюб, а також використовують методи фішингу – викрадення особистих даних користувачів. А ці чоловіки і жінки не беруть цього до уваги.

Сам по собі шлюб за розрахунком не є порушенням чинного в Україні законодавства. Це не заборонено законом, і якщо буде виявлено такий союз, який не тягне за собою певних наслідків, його можна просто визнати недійсним. Такий шлюб визнається незаконним, а рішення набуває статусу недійсного. Але у випадку укладення розрахункового шлюбу з метою відстрочки мобілізації чи виїзду військовослужбовця за кордон під час воєнного стану наслідки та покарання можуть бути дуже тяжкими.

Як їх покарати за брехню?

Наприклад, ви можете отримати статтю за шахрайство. Або за ухилення від військової служби. В обох випадках без покарання не обійтися. Статтею 336 Кримінального кодексу за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації передбачено покарання у вигляді виправних робіт або навіть позбавлення волі на строк до 4 років. Також до таких фіктивних молодят поширюється стаття про надання недостовірної інформації та введення уповноважених органів в оману, яка передбачає виправні роботи на строк до 2 років, арешт на 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років.

Додатково у разі виїзду за кордон можуть додати ще одну статтю – за порушення правил перетину державного кордону. Юрист Андрій Межиріцький, який розбирається зокрема в питаннях мобілізації, у коментарі ТСН.ua наголосив, що якщо чоловік, наприклад, береться прописати чужу дитину, то він несе за це юридичну відповідальність. Крім того, ця дитина матиме ті ж права, що й біологічні діти, наприклад у питаннях спадщини та аліментів. Щодо фіктивних шлюбів, у тому числі молоді з пенсіонерами, Андрій Межирицький коментує так:

«Якщо обидві сторони будуть стверджувати, що їхній шлюб не фіктивний, ніхто нічого не зробить. Але, звичайно, в такій діяльності є ознаки шахрайства та внесення неправдивих відомостей до офіційних документів. Можливо, законодавчих підстав немає, органам РАГСу дано доручення більш ретельно підійти до цього питання, але це незаконно, різниця у віці не є підставою для відмови в реєстрації актів цивільного стану.– йдеться в повідомленні.

Нові правила з 18 травня

11 квітня Верховна Рада прийняла нову редакцію мобілізаційного закону, Зеленський його підписав і закон набуде чинності 18 травня. З цього моменту, відповідно до прийнятого закону, на чоловіків призовного віку – від 18 до 60 років – покладається ряд обов’язків.

Отже, під час мобілізації чоловіки призовного віку зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноважених осіб. Інші обов’язки також включають:

  • уточнення облікових даних через центр надання адміністративних послуг або електронний кабінет;
  • з’явлення до ТЦК та СП для взяття на військовий облік, проходження медогляду та призначення на особливий період;
  • повідомлення про причини неприбуття на зазначену дату;
  • обов’язкова явка на збірні пункти за вимогою чи викликом;
  • можливе залучення до оборонних робіт та виконання мобілізаційних завдань;
  • забезпечення майном, спорудами, транспортом Збройних Сил, інших військових формувань, сил цивільного захисту з відшкодуванням за рахунок держави;
  • військовозобов’язані і резервісти мають бути призначені до військових частин і з’єднань для проходження служби.

Також заборонено відправляти за межі України або передавати транспортні засоби, призначені для комплектування Збройних Сил України.

Нагадаємо, в Україні це можливо мобілізувати кожного десятого чоловіка відповідного віку. Таке припущення у коментарі ТСН.ua висловив колишній прес-секретар Генштабу Збройних сил України, військовий експерт Владислав Селезньов.

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая На Волині сталася бійка між переселенцями та мешканцями – подробиці та коментар поліції
Следующий В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію – Зеленський підписав закони

Нет комментариев

Оставить комментарий