Гарантії безпеки для України з боку Німеччини підписали 16 лютого Зеленський і Шольц – що відомо


Що про це відомо?

За словами Нікіфорова, відбулася церемонія підписання главою держави Володимиром Зеленським і федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом «Угоди про безпекову співпрацю між Україною та Федеративною Республікою Німеччина».

Як раніше писало AFP, угода включатиме “довгострокові зобов’язання щодо безпеки та підтримки України”.

Гарантії з Франції

Очікується, що Зеленський підпише угоду про безпеку зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном. Підписання контракту планується в Єлисейському палаці.

«Ця угода є виконанням зобов’язань, взятих у форматі G7 на полях саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року». – повідомляв раніше офіс Макрона.

Візит Зеленського до Німеччини та Франції

Як повідомляли раніше в ПО, сьогодні, 16 лютого, президент Володимир Зеленський відвідає Німеччину та Францію для переговорів із федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Франції Еммануелем Макроном.

Крім того, 17 лютого глава української держави виступить на основній сцені Мюнхенської конференції з питань безпеки, а також проведе низку двосторонніх зустрічей зі свого боку. Детальніше про конференцію в Мюнхені, її програму та учасників цього року дивіться в матеріалі РБК-Україна.

Зеленський також планує переговори з віце-президентом США Камалою Харріс, президентом Чехії Петром Павелом, прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та іншими керівниками держав і великих підприємств.

Хто вже підписав «гарантії»?

Додамо, що 12 січня в Києві президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Велика Британія Ріші Сунак підписав двосторонній безпековий документ під назвою «Угода про безпекову співпрацю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії».

Ця угода стала першою в ряді домовленостей щодо безпеки, погоджених на саміті НАТО у Вільнюсі між Україною, членами G7 та асоційованими ними країнами.

Документ складається з 9 частин і передбачає гарантії фінансової, військової та іншої підтримки, а термін його дії становить десять років з можливістю продовження. Про те, що саме дають британські гарантії безпеки, РБК-Україна писало в окремій статті.

До речі, Київ також веде переговори з іншими країнами про «гарантії».

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Арестович заявив, що Путін не хоче воювати з Україною: як він це пояснив
Следующий Попередження про авіаналіт зараз – у чому причина та загроза ТСН новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий