Гарантії безпеки – Зеленський розповів про домовленості з кількома країнами


“Є три домовленості. Сьогодні ми провели переговори ще з кількома країнами, досягнуто домовленості щодо безпекових угод. Ми навіть визначили деякі нюанси, де виникали питання чи суперечки. Ще кілька домовленостей узгодили. Ми будемо збільшувати ці гарантії безпеки”, – сказав Зеленський. в інтерв’ю телемарафон за підсумками участі в Мюнхенській конференції з безпеки.

Крім того, Зеленський зазначив, що українська та американська команди вже працюють над угодою між Україною та США.

“Вже відбулися два етапи переговорів. Я оцінюю найближче майбутнє позитивно”, – сказав він, додавши, що ці домовленості не будуть альтернативою пакету допомоги від США.

За словами Зеленського, угода зі США – це дуже важлива, зовсім інша додаткова допомога, на яку українці можуть розраховувати не на рік-два, а на 10 років. Але десятирічний термін дії угод про гарантії безпеки, додав президент, не означає, що весь цей час в Україні буде війна.

«Ні, це означає, що ці країни з нами, це гарантії безпеки, якщо агресія повернеться навіть після закінчення війни. Там не тільки зброя, є і реконструкція тощо. Тому дуже важливо, щоб у нас були такі довгоочікувані та довгострокові гарантії безпеки з партнерами», – додав він.

Гарантії безпеки для України

На саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 підписали декларацію про гарантії безпеки для України, до якої згодом приєдналися ще кілька десятків країн. Ця заява є згодою країни-підписанта на укладення двосторонньої угоди з Україною.

Угода стосується не лише військової допомоги, а й фінансово-економічної підтримки, а також відновлення України. Крім того, угоди передбачають гарантію допомоги Україні у разі поновлення російської агресії.

Першу таку угоду було підписано в січні з Великою Британією. А цього тижня були підписані документи з Німеччиною та Францією. Крім того, речник президента Сергій Нікіфоров анонсував підписання угод ще з двома країнами НАТО.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Окупанти активізувалися по всій лінії фронту: подробиці Генштабу
Следующий Біль і сльози: армія показала евакуацію одного з останніх жителів Авдіївки (відео)

Нет комментариев

Оставить комментарий