Гончаренко представив оновлений законопроект про мобілізацію – те, що він пропонує – України


В ексклюзивному коментарі ТСН.ua Олексій Гончаренко пояснив, чому потрібно доопрацьовувати урядовий законопроект про мобілізацію.

Народний депутат Олексій Гончаренко вніс до Верховної Ради оновлений законопроект про мобілізацію.

Рахунок опубліковано на веб-сайт Верховна Рада.

Документом пропонується, зокрема, змінити умови демобілізації та звільнення призовників, а також звертається увага на інші питання.

Найголовніше із законопроекту Гончаренка

  • демобілізація через 18 місяців (уряд пропонує 36 місяців);
  • звільнення призовників через місяць після набрання чинності законом замість семи;
  • відстрочка від мобілізації на 12 місяців (уряд пропонує шість місяців);
  • відтермінування мобілізації інвалідів третьої групи, а не тільки першої та другої;
  • відстрочка у випадку абітурієнтів, які навчаються та отримують рівень, вищий за отриманий (якщо, наприклад, особа навчається на рівні магістра та раніше отримала ступінь бакалавра).

В ексклюзивному коментарі ТСН.ua Олексій Гончаренко пояснив, чому потрібно доопрацьовувати урядовий законопроект про мобілізацію.

За словами нардепа, законопроект є надзвичайно чутливим для суспільства.

“Кожен рядок, кожне слово – це доля людей. Тому цей закон потрібно максимально доопрацювати. У тому вигляді, в якому його представив уряд, документ прийняти не може”, – зазначає Гончаренко.

Він також висловив здивування, що мобілізаційний законопроект подав уряд, а не президент, адже це конституційні права глави держави.

Основна правка

Найголовнішою зміною він назвав скорочений термін експлуатації (18 місяців замість 36 місяців).

“Я подавав цей законопроект рік тому, тоді я намагався визначити термін експлуатації. Довгий час казали, що це неможливо. Зрештою, уряд визнав, що це можливо і потрібно, але запропонував 36 місяців. На мою думку, це надто довго.Встановлення стажу роботи на 18 місяців для мене є основною частиною законопроекту», – сказав народний депутат.

Мобілізація сил безпеки

Гончаренко прокоментував висловлену в Інтернеті ініціативу мобілізувати силовиків і ветеранів МВС.

“Так, це позитивна пропозиція (пропозиція – ред.), і я залишив її в проекті альтернативного законопроекту. Це правильний підхід”, – каже народний депутат.

Інвалідів мобілізують?

Гончаренко вважає, що чоловіків з 1, 2, 3 групами інвалідності не можна мобілізувати в армію.

«Уряд у своєму проекті представив лише 1,2 групу. Я пропоную у своєму проекті надати право на відпустку людям з 3 групою інвалідності, а людям з 3 групою інвалідності залишити відстрочку», – пояснив нардеп.

Також зазначається про необхідність демобілізації військовослужбовців, які отримали інвалідність під час служби.

Звільнення призовників

Гончаренко звернув увагу на необхідність швидкого звільнення військовослужбовців строкової служби зі служби.

“Ще в листопаді з’явилася публічна позиція Верховного головнокомандувача щодо можливості звільнення призовників. Залужний на прес-конференції сказав, що армія більше не потребує призовників. Тому я не розумію, чому урядовий законопроект передбачає 7 місяців. для їх звільнення, якщо це можна зробити протягом місяця, що я і пропоную», – каже народний депутат.

Поїхати за кордон

Гончаренко пояснив, що його законопроект не регулює питання дозволу чи заборони виїзду за кордон певним категоріям осіб (наприклад, багатодітним батькам або чоловікам з інвалідністю 3 групи), оскільки це питання регулює Рада у своїх постановах. .

Соціально несправедлива мобілізація

Олексій Гончаренко також прокоментував викладену в Інтернеті ініціативу запровадити новий критерій обліку великих податкових платежів до бюджету.

“Не може бути історії, коли люди просто платили за свої гроші (з мобілізації – прим. ред.). Ми розуміємо, що інколи, на жаль, такі випадки відбуваються через корупційні механізми. Але це неправильний підхід. Інакше бути не може”. закони та обов’язки громадян залежно від їх матеріального становища, каже народний депутат.

Нагадаємо, опубліковано текст урядового законопроекту про мобілізацію та військовий облік. ТСН.ua зібрав усе, що відомо про зміни в мобілізації та що про це говорять політики.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Кровать Альбина, с мягкостью и комфортом, станет вашим идеальным местом для отдыха
Следующий Схема виїзду за кордон на ім'я "кохання": що придумують чоловіки, щоб уникнути мобілізації

Нет комментариев

Оставить комментарий