Кого мобілізують у лютому та куди направлять служити: який порядок призову


В Україні триває загальна мобілізація, під час якої на військову службу зможуть бути призвані чоловіки строкової служби. Будь-хто з них може бути мобілізований, якщо немає відстрочки і він визнаний придатним до служби. Примусової мобілізації жінок сьогодні немає.

Про це повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо, йдеться у повідомленні. NV.

Зауважимо, що сьогодні в Україні діють звичайні правила мобілізації до ухвалення Верховною Радою нового відповідного законопроекту. Депутати повідомили, що документ буде зареєстрований у парламенті та винесений на голосування в першому читанні в перший тиждень лютого.

Порядок мобілізації в Україні

За словами Фітьо, мобілізація проходить за планом. Мобілізації жінок в Україні немає і ніколи не було. Призов на строкову військову службу відбувається у разі відсутності у громадянина відстрочки і визнання його військово-лікарською комісією придатним або обмежено придатним.

Мобілізацію ведуть ТЦК і СП. Керівники центрів уповноважують осіб, передбачених законодавством, здійснювати оповіщення чоловіків. Відбувається це шляхом вручення повістки про виклик, від якої не можна відмовитися чи оскаржити її в суді.

Як пояснив Фітьо, громадяни України, ті, хто отримав повістку і добровільно з’явився до ТЦК, перевіряють там свої дані, перевіряють наявність відстрочки та придатність до служби у Військово-військовій комісії.

«Після отримання повісток військовозобов’язані за умови особистої з’яви в ЦТЦ проходять медичний огляд та уточнюють облікові дані. Якщо вони не мають законних підстав для отримання відстрочки від мобілізації, вони можуть протягом місяця відправитися в навчальний центр, де проходять навчання, а потім роз’їхатися до своїх військових частин», – сказав речник Сухопутних військ.

Може бути поданий запит на уточнення даних, висновок IHC уповноважені працівники ТЦК, керівники на виробництві, власники житла та управителі ЖБК, представники органів місцевого самоврядування. Особам, які не підпадають під відстрочку і визнані придатними до служби, може бути оголошено про мобілізацію.

Читайте найважливіші новини дня:

Порядок вручення повістки – які дані туди вносити

Уповноважені особи згідно з наказом начальника ЦТК повідомляють військовослужбовців про мобілізацію шляхом вручення повістки. Порядок вручення повісток законом не визначено. Домовляється лише про те, що повістка має бути вручена військовослужбовцю з його підписом та має бути завірена печаткою та підписом начальника СТЦ. Це підтверджено постановою Верховного Суду у справі №759/5435/16 від 28 січня 2020 року.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників та осіб, відповідальних за військову службу, встановлює форму та реквізити заповнення повістки, а також правила її доставки за адресою та на роботу.

Повістка має бути оформлена до вручення військовослужбовцю та містити такі дані:

 • прізвище, ім’я та по батькові військовослужбовця;
 • номер телефону;
 • Дата народження;
 • адреса особи, відповідальної за військову службу;
 • номер і дата постанови про вручення повістки;
 • дата, час і адреса місця, куди ви повинні з’явитися;
 • пояснення документів або речей, які необхідно мати при собі;
 • прізвище та ім’я, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника ТЦК;
 • дата вручення повістки.

Порядок денний / Фото: ТСН.ua

Мобілізація в лютому – куди відправлять служити

Про це виданню пояснив начальник навчання Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк. «Радіо Вольність»що зараз армії найбільше потрібні люди для служби в піхоті.

Найпотрібніші спеціалісти, звичайно, піхотинці. «Це піхота, яка наступає, яка штурмує, яка закріплюється в окопах, яка тримає позиції, а піхота заходить на позиції противника і дає відсіч противнику», – сказав генерал-майор.

Він зазначив, що враховуючи вік мобілізованих та стан здоров’я під час навчання після винесення розпорядження про мобілізацію, для них відновлено фізичну підготовку в навчальних центрах і військових університетах.

«Щоб людина за ці кілька місяців звикла до навантаження, її потрібно хтось наглядати, контролювати. Є відповідні спеціалісти, ми з ними знову організовуємо тренування, навчаємо їх і це враховуємо», — сказав Ніколюк. .

Скільки часу займає підготовка до мобілізації

Керівник навчань пояснив, що є відповідне рішення Президента Головнокомандувача Збройних Сил України, в якому зазначено, що всі мобілізовані повинні пройти базову загальновійськову підготовку.

“Це рішення виконується беззастережно. Відповідні програми є. Звичайно, раніше це були навчальні програми, які тривали кілька місяців. На сьогоднішній день програми навчання дещо обмежені, внесені корективи щодо практичної частини, акцент робиться на практична частина», – зазначив Ніколюк.

Він додав, що професійна підготовка особового складу також здійснюється за військовою спеціальністю, за якою прямує мобілізований.

Навчання у військових частинах та оперативно-тактичних групах триває ще два-три тижні чи місяць – безпосередньо для виконання бойових завдань.

«З огляду на те, що були скорочені часові рамки (навчання – прим. ред.), а не обсяг, тож був врахований практичний елемент. Ми зробили акцент на вправах зі стрільби, вправах зі стрільби в закритому просторі, психологічних вправах, що дозволяють солдату підготуватися до бойової стрільби та інших психологічних вправах, які дають йому можливість діяти в закритому просторі, в окопах, бліндажах, а отже підвищують стійкість до вибухів. , стрілянина і тому подібне», – сказав генерал-майор.

Хто буде мобілізований у лютому

Поки новий закон про мобілізацію не буде прийнятий парламентом і, відповідно, підписаний президентом, порядок мобілізації та категорії чоловіків, які підлягають призову та повідомленню, залишаються незмінними. Відповідно до чинного законодавства, Мобілізації підлягають такі категорії чоловіків:

за віком і досвідом:

 • від 18 до 60 років – за наявності стажу військової служби;
 • від 27 до 60 років – за відсутності стажу служби;

за своє здоров’я:

 • придатний до роботи в мирний і воєнний час згідно з постановою військкомату;
 • непрацездатні в мирний час, обмежені у воєнний час згідно з постановою Військово-військової комісії;
 • обмежено боєздатний у мирний час, боєздатний у воєнний час згідно з постановою Військово-військової комісії;

перебування на військовому обліку:

 • особи, зняті з військового обліку, якщо для цього відпали підстави, підлягають мобілізації після взяття на облік;
 • Мобілізації підлягають зняті з військового обліку, не судимі за тяжкий чи особливо тяжкий злочин після проходження в добровільному порядку військово-військової комісії та отримання постанови про обмеження придатності;

з можливістю відстрочки:

 • немає права на відстрочку;
 • вони не підлягають мобілізації, але можуть бути мобілізовані за власною вільною згодою та проходити службу відповідно до закону.

Нагадаємо, раніше портал ТСН.ua повідомляв, які норми може містити новий законопроект про мобілізацію та чому обурені нардепи.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Коли ухвалять скандальний закон про мобілізацію – відповів нардеп
Следующий Пріоритетом Зеленський назвав виробництво безпілотників далекої дії

Нет комментариев

Оставить комментарий