“Квартир не дають, живемо як собаки”: українці розкритикували умови в таборі для біженців у Німеччині


Деякі громадяни України задоволені умовами.

Українські біженці розкритикували умови життя в таборі Тегель. У Берліні, на місці колишнього аеропорту, проживає майже три з половиною тисячі українців. Керівництво табору готове до косметичних змін і скаржиться, що через відсутність житла біженців нікуди розселяти. Хоча проживання однієї людини на добу в таборі коштує майже 260 євро.

Про це йдеться в матеріалі кореспондента ТСН Наталії Фібріг.

Що відомо про табір біженців в аеропорту Тегель у Німеччині

Найбільший у Німеччині притулок для біженців звинувачують у негігієні та жахливих умовах проживання. В ангарах колишнього аеропорту Тегель проживає майже 5 тисяч людей, більшість із них – шукачі притулку з України, а решта з інших країн: Афганістану, Сирії, Грузії, Молдови чекають тут на отримання статусу біженця. Громадські організації та опозиційні партії Берліна вимагають змін.

«Людям абсолютно немає де жити, ні жінкам, ні дітям. Інваліди не мають можливості нормально митися і доглядати за собою, а по-друге, їжа невідповідна, зіпсована і не підходить ні для дітей, ні для людей з особливими потребами», – каже Ірина Шулікіна з організації «Віче».

Ще більше обурення було, коли виявилося, що табір Тегель має дуже дороге житло.

«Це кошти тих, хто платить податки. Офіційно нам дали 260 євро на добу з людини. За ці гроші можна було зупинитися в дуже хорошому готелі, самі знаєте ціни, і поїсти в ресторані. Якщо мати з двома дітьми, то втричі більше і такі погані умови!». – каже Анна Могилятенко з організації «Słonecznik».

Люди хочуть більше місця

У Тегелі живуть 12-14 людей в дуже вузькій кімнаті, особисті речі реально нікуди подіти. Спочатку планувалося, що люди тут проживатимуть 72 години, тобто лише прописка і все. Однак багато з них живуть у таких умовах дуже довго.

  • «Ми тут два роки живемо, у нас троє маленьких дітей, житла не дають, живемо як собаки», – розповідає біженка з України Маліна.
  • «Берлін перенаселений, і ми просто не можемо знайти нічого іншого, я думаю, це тому, що всі наші люди приїхали сюди. Це нереально. Люди кажуть, що вони давно осіли в маленьких містах, мають там квартири і все. Вони все зробили в медицині. Але тут дуже важко, тому що нас тут багато, – каже інша жінка.

До Берліна Наталя приїхала з двома дітьми та онкохворою мамою із Запоріжжя. Мама лікується, але відпочити їй ніде.

Кімнати в таборі для біженців

«Моя мама хвора на рак. Вона дуже хвора. Нам все обіцяють, квартиру. Ми тут вже півтора року. Ми вже стільки натерпілися. Нам продовжують обіцяти, але нічого не дали. Нам зробили дві операції і все на місці. Вона постраждала, вона проходить хіміотерапію, їй потрібен відпочинок, щоб вона була спокійна», – каже він.

Обурені біженці з України

Біженці з України скаржаться на харчування

Багато скарг на їжу. Кожного дня одне й те саме, сухе, одноманітне і самому не приготуєш.

  • «Вони беруть 150 євро, а дають те, що не коштує одного євро. Чому мої собаки і свині їли в Україні краще, ніж я тут, я серйозно», – каже чоловік.
  • «Їдемо в поле, готуємо їсти. В полі, під мостом, готуємось їсти. Ось, серйозно, весь Тегель йде на поле. Наш намет згорів повністю разом з документами», – розповідає українка.

Умови, в яких живуть українці

У таборі оголошуються зміни

Керівництво табору, тобто Земельне управління у справах біженців і Комітет Червоного Хреста, зібрали журналістів і оголосили про зміни. В одному з ангарів кількість спальних місць буде зменшено з 14 до 10 або 8. Таке покращення охопить лише 300 осіб.

Бюджет табору Тегель становить понад 35 мільйонів євро на місяць. Департамент не розголошує кошти, але каже, що в таборі працює багато персоналу, а зарплата всім дорога.

«Найдорожче — це експлуатація цих залів, опалення, кондиціювання, оренда, а в деяких випадках ми їх купували, а це дорого. Крім того, у нас є дуже-дуже велика кількість персоналу, який працює в три зміни – колеги з Німецького Червоного Хреста, з інших гуманітарних організацій, зі служби безпеки, з громадського харчування, які тут справді самовіддано щодня виконують свою роботу», — говорить Марк Зайберт, голова земельної служби у справах біженців.

Не всі українці критикують умови проживання в таборі

Проте не всі українці скаржаться на умови проживання в таборі:

  • «Все добре, дуже стараються, персоналу багато, всі намагаються допомогти дітям у будь-якій ситуації, тому що діти найважче переживають переїзди та зміни», – каже Ольга.
  • «Я хвилювався, що мене там не зрозуміють, я не зрозумію, але в усьому допомагали, всі давали поради і загалом умови непогані. Ну, в принципі, я задоволена», – каже Анна.
  • «До нас дослухалися, значить, наші побажання почули і врахували, так», – каже Ольга.

Табір для біженців Тегель продовжили до кінця наступного року. Табір закритий, потрапити можна лише за скі-пасами. Громадські організації, які висловлюють критику, просять надати їхнім представникам доступ до Тегеля для незалежного моніторингу. Однак керівництво табору відмовляється. До речі, влада Берліна вирішила збільшити кількість ліжок майже вдвічі з 4 до понад семи тисяч осіб.

Біженці в таборі

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський 4 червня був у штабі, де обговорювалося розгортання ППО
Следующий В Одесі на хабарі погорів офіцер ТЦК - подробиці - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий