Мовою цифр: як працює система БПД на Буковині


Мовою цифр: як працює система БПД на Буковині

Регіональний центр з надання БВПД у Чернівецькій області, 3 місцевих центри – Вижницький, Кельменецький та Чернівецький, а також 11 бюро правової допомоги – Герцаївське, Глибоцьке, Заставнівське, Кіцманське, Новоселицьке, Новодністровське, Путильське, Сторожинецьке, Сокирянське, Хотинське та Чернівецьке. Усі вони забезпечують роботу системи безоплатної правової допомоги на Буковині. Щороку це в середньому: понад 800 доручень у кримінальних провадженнях, 10 тисяч звернень клієнтів та понад тисячу випадків надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Детальніше зупинимося на статистичних даних за минулий 2020 рік. Так, місцеві центри з надання БВПД на Буковині зареєстрували 8392 звернення клієнтів, 7296 осіб отримали правові консультації, 1019 – безоплатну вторинну правову допомогу (представництво клієнта в суді або оформлення процесуальних документів). Регіональний центр з надання БВПД у Чернівецькій області видав 820 доручень у кримінальних провадженнях.

      Клієнти місцевих центрів та бюро правової допомоги у Чернівецькій області найчастіше зверталися з питань:

– сімейного права – 1366

– цивільного права – 952

– спадкового права – 841

– житлового права – 830

– цивільного процесу – 614

– соціального забезпечення – 577

– адміністративного права – 498

– пенсійного права – 462

 Протягом 2020 року найбільше позитивних рішень з надання БВПД прийнято щодо:

– малозабезпечених осіб (середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму) – 780

– ветеранів війни – 115

– людей з інвалідністю – 93

Окрім того фахівці системи БПД у Чернівецькій області організовують виїзди мобільних пунктів та діяльність дистанційних пунктів (загальна кількість у 2020 році – 481). Загалом за консультаціями та роз’ясненнями з правових питань під час виїздів мобільних та діяльності дистанційних консультаційних пунктів звернулися 1402 особи. У тому числі, 466 осіб звернулися за отриманням правових консультацій та роз´яснень до мобільних консультаційних пунктів та 936 осіб – до дистанційних пунктів доступу до БПД.

Важливим елементом у роботі системи БПД є проведення правопросвітницьких, інформаційно-роз’яснювальних та комунікативних заходів. Так, протягом 2020 року фахівці центрів та бюро правової допомоги у Чернівецькій області організували 332 онлайн та офлайн-правопросвітницькі заходи, а в медіа регіону представлено 1481 інформацію про безоплатну правову допомогу.

Також на базі Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області діє один із двох відділів Єдиного всеукраїнського контактного центру системи БПД. У 2020 році фахівці чернівецького офісу контакт-центру опрацювали понад 275 тисяч дзвінків клієнтів (а загалом за понад 5 років  роботи «гарячої лінії» системи БПД у Чернівцях опрацьовано 1 мільйон 120 тисяч дзвінків).

Найчастіше громадян, які телефонують на 0 800 213 103, цікавить інформація про контакти, адреси та графіки роботи бюро, місцевих та регіональних центрів з надання БВПД. Також серед топ-запитань – правові консультації з цивільного, адміністративного, трудового, житлового та сімейного законодавства.

«Наше головне завдання – допомогти людям якнайшвидше впоратися зі своїми правовими проблемами. Чернівецька область – регіон специфічний, багатонаціональний. Тож система безоплатної правової допомоги прагне бути ближчою і доступнішою для кожного мешканця краю. Тому ми не лише проводимо прийоми громадян у центрах та бюро правової допомоги, але й створюємо дистанційні та мобільні пункти доступу до правової допомоги, у тому числі, в бібліотеках та геріатричних пансіонатах, будинках-інтернатах, слідчих ізоляторах та установах виконання покарань», – наголосив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Предыдущая У Сумах відбувся тренінг для кураторів та консультантів юридичних клінік
Следующий Затверджено Програму безоплатної правової допомоги населенню Павлівської сільської ради на 2021-2023 роки

Нет комментариев

Оставить комментарий