Перші винищувачі F-16 готують до передачі Україні – Володимир Зеленський – Україна


Президент Зеленський заявив, що перші 18 винищувачів F-16 вже готуються до передачі Україні.

Нідерланди почали підготовку перших 18 винищувачів F-16 до передачі Україні.

Про це говорить Президент України Володимир Зеленський — повідомив він у своїй телеграмі.

“У мене була телефонна розмова з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, під час якої я подякував голландському уряду за рішення розпочати підготовку перших 18 винищувачів F-16, призначених для передачі Україні”, – зазначив президент.

Під час розмови глава держави також подякував Нідерландам за активну підтримку початку переговорів щодо вступу України до ЄС та звернув увагу на важливість швидкого надання нашій державі довгострокової допомоги ЄС у розмірі 50 млрд євро.

“Ми обговорили розвиток подій на фронті, ситуацію в Чорному морі та поточні військові потреби України, включаючи артилерію, безпілотники та системи протиповітряної оборони. Домовилися продовжити спільну роботу щодо гарантій безпеки відповідно до Вільнюської декларації G7. Ми також обговорили наступна зустріч радників щодо формули миру та зусиль щодо подальшої консолідації міжнародної підтримки українського бачення справедливого світу», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, раніше інформацію про передачу першого літака F-16 підтвердив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте на своєму сайті X.

Винищувачі F-16 для України

Міністр оборони Рустем Умеров оголосив про прийняття на озброєння винищувачів F-16. За його словами, найближчим часом Україна отримає західні багатоцільові літаки.

Водночас раніше міністр національної оборони заявив, що передача не тільки цих літаків обговорюється в ході переговорів із союзниками. Особливо відома в публічному просторі дискусія щодо постачання в Україну винищувачів Gripen та F-18 Hornet.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський про знищення Су-34 - кожен російський солдат знайде відповідь
Следующий Ретроградний Меркурій з 13 грудня 2023 року по 2 січня 2024 року: який вплив - Астрологія

Нет комментариев

Оставить комментарий