Прес-конференція Зеленського 19 грудня – про що говорив президент, головні заяви, усі новини


Взимку Україну захищатимуть кілька нових Патріотів

«Ця зима інша, на жаль, вона також приносить виклики з втратами, але все одно менше. З кожним місяцем ми стаємо сильнішими. З командою я поїхав у серйозне відрядження. Кілька, не буду називати кількість, Декілька нових систем Patriot захистять нашу країну взимку».– сказав Зеленський.

При цьому він не уточнив кількість систем до моменту їх вступу в озброєння.

Пізніше він також заявив, що Україна очікує від канцлера Німеччини Олафа Шольца одного патріота.

Про прохання мобілізувати 450-500тис. Люди

Президент повідомив, що Генштаб і Головком передали запит на мобілізацію 450-500 тисяч. Люди. Але, на його думку, аргументи потрібні, бо йдеться про додаткові гроші та безпеку.

«Головнокомандувач і Генштаб звернулися на рівні командування щодо мобілізації. Справа чутлива. Вони просили захистити нашу країну та можливі контрнаступальні дії через дефіцит. І на їхню думку, це було все пропонувалося додатково мобілізувати 450-500тис. Люди. Це серйозна цифра, і я сказав, що мені потрібно більше аргументів. Тому що це людські питання, питання справедливості, питання обороноздатності і фінансові питання», – сказав Зеленський.

Що стосується фінансів, Мобілізація в такому форматі обійдеться Україні додатково в 500 мільярдів гривень– додав Зеленський.

США не зрадять Україну

“Що стосується фінансової допомоги, то ми над цим дуже наполегливо працюємо. Я впевнений, що Сполучені Штати нас не зрадять і те, про що ми домовилися в США, буде виконано повністю”, – сказав президент.

Чи закінчиться війна у 2024 році?

президент відповів РБК-Україна про те, чи закінчиться війна Росії з Україною в 2024 році, він сказав, що ніхто про це не знає.

«Я не думаю, що ніхто знає відповідь. Навіть ці шановні люди, командири, наші чи західні. Коли вони кажуть, що війна триватиме багато років, вони не знають. Це думки. Дуже часто думки розходяться з реальність», – сказав Зеленський.

Глава держави відповів, що довгострокова допомога все одно буде корисною, якщо будуть ризики. Сьогодні їх рівно: Бельгія – 1,7 млрд, Данія – 4,2 млрд, Південна Корея – 2,3 млрд, Латвія, Литва та Нідерланди – сотні мільйонів, Норвегія – 7,5 млрд, Франція – 2 млрд, Німеччина – 8 млрд, Швеція – більше. понад 0,5 млрд, а Японія отримає багатомільярдну допомогу.

“Це потужна основа, якщо у нас є ризик. Ми будемо розраховувати на відповідні обсяги… Військова допомога – це дуже великий обсяг”, – зазначив він.

Про скандали з депутатами

«Важко проводити вибори під час війни. Є певний відсоток народних депутатів, які ще працюють. Якщо ми готові таким чином змінити Верховну Раду, ми повинні змінити закон і провести вибори. Прийнято європейські закони, які відкриють шлях до 50 мільярдів злотих допомоги. Але є ті, хто ні, це моральний приклад», – каже президент.

При цьому він зазначив: я не думаю, що крокуючий депутат нічим не відрізняється від бізнесмена, який влаштовує феєрверк у свій день народження.

“Всі державні службовці повинні бути прикладом – на жаль, це не так. Що я можу зробити? Я не можу їх розпустити, тому що тоді будуть вибори, а вибори не можуть бути під час війни”, – додав Зеленський.

Про Орбана

Зеленський заявив, що ніколи не спілкувався з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном щодо мирних переговорів з Росією.

Він також повідомив, що пропонував Орбану провести офіційну зустріч, але прем’єр-міністр Угорщини не зміг відповісти.

«Іноді його політика не дуже дружня до нас. Я йому про це сказав», – сказав Зеленський.

«Я хочу скоротити уряд».

Глава держави заявив, що хоче скоротити уряд, але на це немає грошей. Він також сказав, що не може дозволити собі позбутися нікого зі своєї команди.

“Я не можу їх змінити, ми будемо слабші. Менше буде ППО, менше допомоги. Я не можу собі цього дозволити”, – вважає Зеленський.

Війна на Близькому Сході та відсутність уваги до України

Президент визнав війну на Близькому Сході. Він також заявив, що готовий поїхати до Ізраїлю після вторгнення ХАМАС.

“Це брак фокусу, я про це говорив, це для вас не нова інформація. Брак фокусу на глобальну допомогу, брак фокусу на консолідацію навколо України, брак фокусу на підтримку України на різних міжнародних майданчиках, брак фокус на Україні в інформаційному просторі. Все це складно і дуже погано впливає на сталий розвиток України та її допомогу», – сказав Зеленський.

Про Трампа

Глава держави висловив думку, що Дональд Трамп, якщо знову прийде до влади в США, проводитиме зовсім іншу політику.

“Він буде іншою людиною, якщо стане президентом США, але вибір не за нами. Ми повинні тверезо дивитися на те, що лідер має вплив на суспільство. Але якщо політика Трампа буде дуже економною, вона матиме величезний вплив на хід війни в Україні і “Весь світ, звичайно, може відреагувати, але точно не позитивно”, – зазначив Президент України.

Про стосунки з польською владою: «Я не якийсь слабак»

«Коли українці побачили конфлікт між лідерами (Польщі та України – прим. ред.), вони почали захищати Польщу. Ми втратили сотні мільйонів доларів, ми втратили частину врожаю, ми втрачали його щодня. І ми почали втрачати політичні відносини. Я не якийсь слабак, я захищаю інтереси України», – сказав Зеленський.

Президент додав, що українці ціною свого життя захищають незалежність Польщі.

Стратегія війни не зміниться – це кордони 1991 року

“Згідно з нашою Конституцією, оборонна стратегія України не може бути змінена. Тактика може змінитися з урахуванням результатів контрнаступу, це буде зрозуміло до кінця 2023 року”, – сказав Зеленський.

Він також зазначив: «життя настільки змінилося, що мені тепер потрібен перекладач з російської».

Український лідер також торкнувся питання гарантій безпеки. Він зазначив, що процес йде повільніше, ніж він очікував.

Про відносини з боржником

“Відносини із Залужним хороші. Він як Головнокомандувач відповідає за результат на полі бою. Я нікому не допомагатиму в розвитку конфлікту”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що планує продовжити співпрацю з Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним.

“Чекаю рішення про мобілізацію, чекаю результатів на полі бою, чекаю рішення про допомогу бійцям на фронті. Є стратегія – чекаю результатів і деталей”, – президент додано.

«1 воїн дорівнює 6 людям, які платять податки»

Президент особливо підкреслив, що чекає на подробиці щодо мобілізації, адже «хотів би захистити мирне населення, тому що на 1 військового припадає 6 цивільних».

“Один воїн – це 6 мирних жителів, які платять податки. Якщо говорити про мобілізацію, то потрібно 500 тисяч мобілізованих помножити на 6 платників податків. І зрозуміти, як ми можемо з січня знайти плюс 3 мільйони платників”, – пояснив президент.

Ускладнився процес обміну полоненими

“Процес заміни складний, ця колія працює, вона звільнилася з причин з боку Російської Федерації, траса буде відкрита, зараз працюють над досить великою кількістю наших хлопців, щоб їх повернути”, – сказав він. – наголосив глава держави.

Він також додав, що українська сторона співпрацювала з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом щодо повернення Криму, але поки що безрезультатно.

Про вступ до НАТО

Зеленський наголосив, що повний вступ України до НАТО є «найпотужнішим варіантом» для забезпечення безпеки нашої країни.

«Але в НАТО нас не запрошують», — каже президент.

Глава держави підкреслив, що наразі в Україну не надходило жодних пропозицій щодо т. зв «Часткового вступу» України до Альянсу, але він чув дискусії щодо цих ідей і ставиться до них вкрай скептично.

“Сигнали про часткову участь будь-кого (в Альянсі – ред.) – це нісенітниця. Без образ на тих, хто це говорить”, – додав президент.

Про можливість переговорів з РФ і “формулу миру”

«Я не бачу запиту з боку Росії, я бачу в риториці лише нахабство і вбивство», – каже Зеленський.

Він зазначив, що єдиною платформою є “формула миру”.

Також Зеленський анонсував зустрічі у форматі “формули миру” на Всесвітньому економічному форумі в Давосі та саміт на рівні світових лідерів.

«Я не підпишу законопроект про мобілізацію жінок»

Зеленський заявив, що не підтримає законопроект про можливу мобілізацію жінок: «Жінок немає, я не підпишу (законопроект – ред.)».

Що стосується мобілізації молоді (25 років), то президент, наводячи всі аргументи щодо такої необхідності, з цим погоджується.

«Коли мова йде про 25 років, якщо будуть наведені всі аргументи і я бачу сьогодні, що вони потрібні, то я з цим погоджуся», – додав глава держави.

Про цілі на фронті у 2024 році

“Про цілі нічого не можу сказати. На півдні у нас були труднощі, тому що всі говорили про наші плани, всі дивилися на деталі… Ну, не почнеш так з РФ, яка має більше озброєнь, я не можу розповісти про наші контрнаступальні та оборонні дії наступного року”, – пояснив президент.

Наступного року Україна випустить 1 млн дронів

Президент пообіцяв випустити мільйон безпілотників вітчизняного виробництва, а також збільшити виробництво артилерії.

“Є багато різних проблем, над ними потрібно працювати”, – сказав він.

Про відкриття аеропорту “Бориспіль”.

«Бориспіль – це як Чорне море, відкриття «Борисполя» буде перемогою української ППО, це означатиме, що Україна перемагає, ми ставимо це питання нашим колегам», – запевнив Зеленський.

Зменшення допомоги переселенцям не буде

“Що стосується підвищення, то поки що не можу підтвердити через виклики, пов’язані зі збільшенням оборонного бюджету. Зараз не можу сказати, до кінця року все буде точно розраховано. У новому році у нас буде повне розуміння”, – зазначив Зеленський.

Про можливість множинного громадянства

Президент вірить, що багато українців повернуться в Україну, коли посилять протиповітряну оборону та скоротять допомогу нашим громадянам у ЄС та США. У зв’язку з цим Зеленський закликав людей, які виїжджають за кордон, особливо жінок і дітей, “не поспішати виходити з українського громадянства”.

Президент також висловив переконання, що Україні потрібно повернутися до питання множинного громадянства, щоб якомога більше українців, які покинули країну через війну, повернулися додому.

“Множинне громадянство – це нормально. У світі насправді 60 мільйонів українців і не всі повинні жити в Україні”, – вважає президент.

Про Безуглу

«Щодо деяких коментарів у Facebook, то я цим не займаюся, у мене немає часу на зайві діалоги… А щодо Мар’яни (Безуглая – ред.), там ще мало людей, це дуже важко. Вони люблять коментувати лайки у Facebook… Мені здається, що ми всі маємо дати державі тривалий результат і у нас буде час на селфі», – сказав Зеленський.

Як виглядали попередні конференції Зеленського?

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками ЗМІ 6 червня, цього дня в нашій країні відзначають День журналіста. Тоді захід тривав лише півтори години і проходив у Маріїнському палаці за круглим столом. Журналістів збирали виключно з українських видань, їх було 18.

Крім того, Зеленський організував велику прес-конференцію з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2023 року. Президент відповідав на запитання в прямому ефірі близько 2,5 годин, було акредитовано близько 320 журналістів із 170 видань, у тому числі іноземних ЗМІ. на заході.

Нагадаємо, перед початком повномасштабного вторгнення в РФ глава держави провів одну з рекордних нарад, яка тривала 14 годин.

Детальніше про новаторські прес-конференції українського лідера читайте в матеріалі РБК-Україна «Від фудкорту до метро. Як проходили прес-конференції Зеленського та про що говорив президент.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Німеччина прийме бюджет за допомогою України – як ми знаємо – України
Следующий Президент прокоментував конфлікт із Польщею через зерно – Polityka

Нет комментариев

Оставить комментарий