Росія знищує українську мову на окупованих територіях |


index
index

Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він розповів, що було проведене дослідження стосовно російської політики лінгвоциду:

«Задля збору інформації щодо переслідування громадян України за мовною ознакою, серед іншого, була відкрита “телефонна лінія”, на яку звертаються та повідомляють про численні факти, що свідчать про утиски української мови. На сьогодні додатково акумульовано інформацію щодо витіснення державної мови з різних сфер суспільного життя на територіях, які перебували або які перебувають у тимчасовій окупації (оточенні, блокуванні), починаючи з 24 лютого 2022 року. Це, зокрема, громади Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької, Херсонської, Чернігівської, Київської областей».

За даними дослідження серед перших кроків окупаційних адміністрацій стали обстріли українських телевізійних веж, вимкнення або захоплення українських телеканалів і радіостанцій, викрадення та вбивства журналістів та запуск свого пропагандистського телебачення. Приклади цього зафіксовані в окупованих містах Запоріжжя та Херсонщини: Мелітополі, Бердянську, Енергодарі, Новій Каховці, Таврійську, Херсоні, Каховці.

Також знищення державної мови зафіксовано у публічному та культурному просторі, освітньому процесі, сфері офіційного спілкування.

Детальна інформація про дослідження тут:

https://mova-ombudsman.gov.ua/news/rosijska-politika-lingvocidu-na-okupovanih-teritoriyah-ukrayini-yak-sposib-demontazhu-konstitucijnogo-ladu-ukrayini-ta-element-genocidu-proti-ukrayinskogo-narodu

Источник: Дніпропетровська обласна рада https://oblrada.dp.gov.ua/

Предыдущая Что такое зубчатые колеса и какие бывают зубчатые колеса?
Следующий Президент провів нараду у Кривому Розі |

Нет комментариев

Оставить комментарий