Що потрібно знати роботодавцю та працівнику про дистанційну роботу


Що потрібно знати роботодавцю та працівнику про дистанційну роботу

Зважаючи погіршення епідеміологічної ситуації у столиці через стрімке поширення короновірусної інфекції, знову виникла потреба переходу підприємств та організацій на дистанційну форму роботи. Актуальними стали запитання щодо забезпечення трудових прав працівників під час дистанційної роботи та організації такої діяльності. Система безоплатної правової допомоги, як завжди, оперативно реагує на нові правові запити суспільства та допомагає розібратися в найменших нюансах назрілих питань.

Так, до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві звернулися фахівці та фахівчині Товариства з обмеженою відповідальністю «К» з проханням роз’яснити особливості дистанційної роботи, умов праці та оплати за таку роботу.

Під час он-лайн зустрічі з представниками Товариства з обмеженою відповідальністю «К» спеціалісти Регіонального центру розповіли, якою саме має бути дистанційна робота та як роботодавцю встановити робочий час.

Зокрема, директор Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Михайло Харін проінформував, що загальна тривалість робочого часу працівника не може перевищувати норм, передбачених статтями 50 і 51 КЗпП України, а саме – 40 годин на тиждень. А переведення фахівців на дистанційну роботу не може тягнути за собою будь-яких обмежень їх трудових прав.

Також спеціалісти, що працюють дистанційно, вправі розподіляти всій робочий час на свій розсуд, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. Щодо оплати праці, то вона має здійснюватися в повному обсязі та в строки, визначені діючим трудовим договором, винятком може бути ситуація, коли роботодавець і працівник письмово домовились про інші умови праці.

Дистанційна робота – це завжди виклик як для роботодавця, так і для працівника. Але у такий складний час, це необхідний крок для збереження здоров’я працівника та уникнення небажаних наслідків на майбутнє, – Михайло Харін.

В свою чергу заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Тетяна Городенська акцентувала увагу на механізмах переходу на надомну роботу.

Працівники можуть самостійно звернутися до роботодавця з проханням внесення змін до їх трудових договорів, а саме – про зміну їх умов праці. Для цього працівникам необхідно написати заяву з проханням перевести їх на дистанційну роботу на період оголошеного урядом карантину. Одразу, після отримання відповідних заяв від працівників, роботодавець вправі видати наказ на переведення їх на дистанційну роботу, – Тетяна Городенська.

Про правові аспекти переходу на надомну роботу та про відповідальність за дотримання законодавства про працю говорив адвокат системи БПД Андрій Кубов. Він зауважив, що дистанційна форма праці впроваджується як тимчасовий захід і перед прийняттям такого рішення потрібно врахувати, що не всіх спеціалістів можливо залучати до такої роботи.

Аби мінімізувати ризики, радить адвокат, роботодавець може попросити працівників подати письмові заяви з відповідним проханням. Потому він має видати наказ про запровадження дистанційної роботи та ознайомити з ним робітників. Важливо забезпечити належні умови праці, визначити об’єм робіт та запровадити контроль за вчасним виконанням завдань.

Дотримуючись всіх, наведених рекомендацій, можна, діючи у межах правового поля, налагодити ефективну та безперебійну роботу організацій під час дії карантинних обмежень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Предыдущая Про правові проблеми клієнтів системи безоплатної правової допомоги cмт Томашполя
Следующий Про порядок спадкування говорили на Черкащині

Нет комментариев

Оставить комментарий