«Це війна за бідних»: NYT про жорсткі методи мобілізації в Україні


У листопаді винесено 226 судових рішень щодо мобілізації.

Американське видання Нью-Йорк Таймс пише про жорсткі методи українського військового командування щодо призовників. Мова йде про жорстокі випадки, коли чоловіків забирають з вулиць у пункти комплектування, залякують і навіть застосовують фізичну силу.

Про це йдеться в матеріал NYT.

Жорстка мобілізація в Україні

Видання з посиланням на юристів, активістів та українців, з якими поспілкувалося, пише, що чоловіків забирали з роботи і навіть були спроби мобілізувати психічно хворого.

Водночас у соціальних мережах та місцевих новинах регулярно з’являються відео, на яких солдати засилюють людей у ​​транспортні засоби та утримують чоловіків проти їх волі в обслуговуваних приміщеннях.

«Жорсткі методи спрямовані не лише на тих, хто ухиляється від призову, а й на тих, хто зазвичай був би звільнений від служби – це ознака серйозних викликів, які стоять перед українською армією у війні з великими втратами та проти значно більшого ворога. “додав він. пише видання.

Активісти та юристи скаржилися, що агресивні методи виходять далеко за межі компетенції працівників ТЦК і в деяких випадках є незаконними. Зокрема, нетрадиційна тактика призвела до низки судових процесів цієї осені, в яких чоловіки оскаржують незаконні повістки, непрофесійні медичні комісії та примусовий призов до армії.

Зазначимо, що в листопаді було винесено 226 судових рішень щодо мобілізації – пише NYT.

«Військові почуваються безкарними», – цитує видання Тетяну Фефчак, юриста та керівника громадської організації, що представляє інтереси чоловіків у справах про призов на військову службу поблизу міста Чернівці на заході України.

NYT також пише, що зусилля з вербування військових непропорційно спрямовані на бідніші верстви населення.

“Це війна за бідних”, – цитує видання одного з київських юристів, який побажав залишитися невідомим через публічну критику військових.

Зміни в мобілізації

Україну очікують великі зміни в мобілізаційній частині. Однією з головних змін є звуження кола громадян, які мають право на відстрочку від військової служби.

Наприклад, в армію не візьмуть людей, які мають близького родича інваліда III групи. Крім того, буде скорочено перелік осіб, які зараз мають відстрочку по догляду за особою з інвалідністю I та II групи.

ТЦК отримає більше інструментів для перевірки військово-облікових документів громадян на вулиці, доставки їх у військкомати та призовні комісії та оголошення в розшук.

“Для цього більше не знадобиться участь поліції. У деяких регіонах ці “нововведення” вже запроваджені де-факто як своєрідні “пілотні проекти”. Представники ТЦК перевіряють документи, вручають повістки і навіть забирають військовослужбовці безпосередньо на вулиці», – йдеться у повідомленні.

Серед можливих нововведень також запровадження у мобільному додатку «Дія» «Посвідчення захисника», яке фактично є еквівалентом військового квитка. Особа, яка служить в армії, повинна буде оновлювати цю програму актуальною інформацією про себе кожні 60 днів.

Тим часом прес-служба СБУ повідомила, що до перевірки документів у Києві долучилися співробітники СБУ.

Водночас Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний заявив, що в. загальна мобілізація в Україні необхідно повернутися до існуючих раніше рамок.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Залужний прокоментував мобілізацію в Україні – новини 1+1
Следующий Зеленський розповів про нових Патріотів, які захищатимуть Україну цієї зими

Нет комментариев

Оставить комментарий