В українців забиратимуть авто для потреб ЗСУ – ТСН, новини 1+1 – Ексклюзив ТСН


Також нардепи вилучатимуть автомобілі для потреб Збройних сил України.

Представники ТКК та спільного підприємства зможуть мобілізувати не лише військовослужбовців, а й транспортні засоби для потреб Збройних Сил України. Більш того, навіть автомобілі нардепів. Все відповідно до норм мобілізаційного закону, за який проголосували самі нардепи.

До чого готуватися водіям та автовласникам та які транспортні засоби можна відправити в армію з автопарку нардепів – дивіться в ексклюзивному порталі ТСН.ua.

Нардепи «поділяться» своїми автомобілями

Є дві машини – будьте готові віддати одну ВСУ. Такими є положення нового закону про мобілізацію, який нещодавно підтримали народні депутати. Очевидно, що не всім подобається цей стандарт. І, як виявилося, навіть депутатам, які приймали цей акт. Їм також загрожує конфіскація автомобіля для використання Збройними силами України.

Закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” прямо не забороняє відбирати автомобілі у чиновників. Інші нормативно-правові акти, що регулюють статус і діяльність народних депутатів, також не містять положень про заборону мобілізації їх автомобілів. Таку думку Телеграфу розповіла адвокат Тетяна Книш.

«Норма про те, що народні депутати не контролюють мобілізацію, не поширюється на іншу статтю про військово-транспортні обов’язки (коли вони можуть мобілізувати транспортний засіб). Це стосується і народних депутатів, якщо вони володіють кількома транспортними засобами. У законі чітко сказано: якщо у громадянина є тільки один транспортний засіб, то якщо їх декілька, то транспортний засіб може бути мобілізований, і немає прямої норми про заборону руху транспортного засобу, на який поширюється заборона народних депутатів.

Юрист пояснює, що в Законі про мобілізацію словом «громадяни» називають осіб, у яких можуть бути мобілізовані автомобілі. Тому на представників народу поширюється ця норма, незважаючи на їх недоторканність.

Чий автомобіль конфіскують ЗСУ?

Однак, згідно із законом, конфіскувати будуть не всі автомобілі і не у всіх, тобто в певних категорій власників і транспортних засобів, які можуть постраждати від мобілізації автомобілів. Окрім державних органів ця відповідальність поширюється на підприємства та установи, зокрема на залізниці, порти, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожньої служби та інші підприємства, що забезпечують роботу транспорту, а також на громадян. Однак у Раді запевнили, що 90% громадян точно не повинні турбуватися про ці стандарти. У звичайних українців легкові автомобілі забирати не будуть, пояснював раніше представник комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

«Якщо транспортних засобів буде більше, якщо вони потенційно можуть бути адаптовані під завдання сектору безпеки і оборони, вони можуть бути вилучені, але ми говоримо лише про конкретні транспортні засоби, тобто це, безумовно, звичайний легковий автомобіль, який не потрібен українським військам. ЗСУ», – пояснив він.

Схема мобілізації автомобіля

Збройним силам України знадобиться більше вантажівок, спецтехніки та позашляховиків. Водночас остаточного переліку поки що немає, оскільки закон дає лише визначення «транспортних засобів», не вказуючи, які саме. Перелік необхідної техніки формується Збройними Силами України, після чого в регіонах видається мобілізаційне розпорядження.

Також відомо, що мобілізовану техніку не можна продати, перереєструвати чи відправити за межі України чи навіть в інший регіон. Їх мають повернути власникам протягом 30 днів після демобілізації.

Автопарк народних депутатів

Автопарк нардепів досить великий і різноманітний. Документи свідчать, що представники населення їздять на автомобілях своїх дружин, матерів, братів або взятих напрокат. Але є ще ті, хто офіційно має кілька машин, цілком придатних для української армії.

Журналісти видання Telegraph зібрали кілька десятків імен таких автобаронів. Наприклад, Геннадій Вацаквід групи «Довіра» особисто зареєстрував 4 мікроавтобуси Mercedes-Benz Sprinter. Олексій Кучеренко від фракції “Батьківщина” також має чотири автомобілі, два з яких – позашляховики Toyota Land Cruiser 2013 р.в. і Toyota Land Cruiser Prado 2007 р.в Артем Черноморов від «Слуги народу» є два автомобілі, серед яких популярний позашляховик Lex0 2006 року випуску. І цей список може бути довшим.

Варто зазначити, що, незважаючи на слова влади, ймовірність вилучення легкових автомобілів серед пересічних українців досить низька; про «перереєстрацію авто», особливо через «Дію». Громадяни все частіше стали передавати свої автомобілі іншим членам сім’ї і навіть передавати власні.

Весь березень над 74 тис. автомобілів і з початку квітня – майже 111 тис Перереєстрація пожертвувань зросла в п’ять разів. Відповідну статистику можна переглянути на сайті Головного сервісного центру МВС.

Новий закон також встановлює обмеження для осіб, які ухиляються від мобілізації. Зокрема, їх позбавлять водійських прав. Щоправда, тут є винятки. У двох випадках обмежень не буде:

  • якщо встановлення такого обмеження позбавляє особу основного легального джерела доходу (до цієї категорії належать усі водії, які працюють на підприємствах чи організаціях, фізичні особи-підприємці, водії таксі)
  • якщо особа користується транспортним засобом у зв’язку з інвалідністю або перебуває на утриманні особи з інвалідністю I, II групи або дитини з інвалідністю.

Нагадаємо, портал ТСН.ua опублікував матеріал щодо вилучення транспортних засобів для потреб ЗСУ. Усе, що відомо про цю тему, ви можете прочитати ТУТ.

Читайте найважливіші новини дня:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський заявив, що країни Заходу можуть захистити небо над Україною
Следующий Папа Римський знову закликав Україну домовлятися з РФ – ТСН, новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий