Як підвищити ефективність мобілізації: три важливі поради від військових


Українці готові служити, але так, щоб отримати від цього максимальну користь.

Капітан Збройних сил України та аналітик ринку Володимир Поздняков вважає, що серед українців було б значно менше тих, хто вагається добровільно вступати до лав ЗСУ, якби було менше невпевненості щодо подальшої служби.

Ось про що він говорить він написав на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що дуже швидко отримав велику кількість запитів на заміщення вакантної посади солдата/сержанта в його підрозділі.

«Жодна людина, з якою я спілкувався, не ховався б від мобілізації. Пишуть: «Я готовий служити, але так, щоб отримати максимальну користь!» – зазначив військовий.

Для підвищення ефективності мобілізації Володимир Поздняков дав три важливі поради.

Відновити «ментальність» військових частин

За його словами, можливість прямого відбору людей на вакантні посади в підрозділи діяла до січня 2023 року, коли наказом головкома її скасували нібито для запобігання корупції. Зараз ці так звані «спілки» знову працюють, але з великими труднощами.

Володимир Поздняков пояснив їх переваги.

«Деякі зацікавлені в якісних кадрах… Якщо у (нормального) командира є вибір, він завжди вибере найкращого… По-друге, мобілізатор зацікавлений служити в хорошому підрозділі (таке звичайно буває), з правильні командири (іноді таке трапляється), на посаді з чітко визначеними обов’язками (майже неможливо, але так тому). Коли ти розумієш, куди ти потрапиш, рішення піти в армію (психологічно) прийняти набагато легше, тому що це дає тобі відчуття контролю над своїм майбутнім», – аргументував військовий.

Швидким і простим способом залучення до лав ЗСУ професійних цивільних осіб, яким заважає добровільна мобілізація через відсутність можливості вплинути на вибір місця служби, він називає «ставлення».

Офіцерські звання для керівників

Володимир Поздняков пропонує призначати керівників підприємств на керівні посади та присвоєння їм офіцерських звань. За його словами, залишати на штатних посадах людей з великим управлінським досвідом – помилка.

«Людина, яка в цивільному житті керувала підприємством із 100-500 працівниками, мала величезну відповідальність і різноманітний досвід, працювала антикризовим менеджером чи бізнес-консультантом, впроваджувала системи управління, брала участь у трансформації підприємств, оптимізації бізнес-процесів. , підбір персоналу, і мав заробітну плату. в якому сплачені податки вважалися більше, ніж зарплата військовослужбовця, така людина потрапляє в ЗСУ, а точніше молодшим заступником начальника відділу збуту, якщо проводити аналогію з цивільним життям», – додав він. описав ситуацію.

Пропонує вихід із ситуації на звернення військових частин.

«Якщо у вас є керівний досвід, у вас є вибір заяв від військової частини та направлення на прискорені офіцерські курси. Я впевнений, що після таких змін навіть буде конкурс на ці посади! Насправді в Збройних Силах України є багато місць, де досвід управління знадобився б! І знову ж таки, для таких змін не потрібно приймати нові положення, все вирішується на рівні Генштабу», – зазначив Поздняков.

ВОС на основі професійного досвіду

За словами військовослужбовця, формальна військово-професійна спеціальність (ВПС) не завжди відповідає професії мобілізованих.

«Мені б дуже хотілося, щоб у TCC була можливість змінювати/призначати VOC на основі фактичного досвіду людини, навіть на основі стандартних резюме чи чернетки опитування. Чи потрібно для цього змінювати нормативну базу? Я думаю, що ні”, – сказав він.

Володимир Поздняков наголосив, що не відмовиться від пропозиції взяти участь у реформуванні цієї системи ТКК.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Міноборони уклало угоди з компаніями, які в інтересах поповнення української армії мотивованими фахівцями безкоштовно надали свої платформи для розміщення вакансій – Lobby X, Work.ua , робота. ua, OLX Україна.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Ракетні ресурси в РФ – ворог має недоторкані запаси – Україна
Следующий які регіони в зоні ризику - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий