Які економічні загрози для України – Гроші


На думку експерта, перехід частини суспільства в опозицію в державних установах під час війни є величезним ризиком під час війни.

Новий закон про посилення мобілізації може спричинити економічні ризики для країни.

З моїми думками Facebook спільний економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ.

На його думку, мова йде про ризик як у стратегічному, так і в практичному вимірах.

«Стратегічний ризик – це «зрівнялівка» суспільства і держави. Значна частина суспільства увійде в «стан катакомб», повністю розірвавши мережі, що з’єднують його з державними інституціями. «Існує величезний ризик переходу частини суспільства в опозицію до державних інституцій під час війни», – каже експерт.

За його словами, одним із базових, критичних факторів, закладених у законопроект, є ризик антагонізму між державою та значною частиною суспільства.

Економіст вважає, що на практиці це може призвести до таких наслідків:

  • Люди почнуть масово знімати готівку з карток, рахунків і депозитів, що призведе до масового відтоку коштів населення з банків.

Кущ нагадав, що в РФ такий пік відтоку коштів припав на момент оголошення мобілізації восени минулого року.

  • Люди покинуть роботу і працюватимуть на допоміжних посадах.
  • Держава недоотримає значну частину податків з фонду оплати праці та єдиного внеску, а значить, не буде грошей і для пенсійного фонду.
  • Зросте міграція, в тому числі і жінок. Нелегальний перетин кордону в цій реальності загрожує обернутися «штурмом Берлінської стіни» 1980-х років.

«Люди будуть зосереджені на особистому виживанні, а інстинкт самозбереження найпотужніший у людини. Ми навіть не можемо уявити, до чого все це може призвести, до яких рецидивів, індивідуальних і колективних. Звичайно, люди не будуть думати про волонтерство, допомоги, пожертвувань тощо, – припускає експерт.

Кущ зазначив, що останнім часом в Україні спостерігається майже зневажливе ставлення до т. в «економічний фронт».

«Ця фраза майже стала лайкою, штучно занижуючи її цінність і вартість. Але як би ми не применшували значення економіки, без неї навіть формат Volksturm приречений на неминучий провал.

Тому автори проекту не врахували ні значних загроз, ні наслідків його практичного застосування. На жаль, деякі воєначальники продовжуватимуть ставитися до людей як до математичних біоресурсів, забуваючи, що знак нескінченності не стосується демографічних показників», – підсумував він.

Нагадаємо, опубліковано текст законопроєкту про мобілізацію та військовий облік. ТСН.ua зібрав усе, що відомо про зміни в мобілізації та що про це говорять політики.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський анонсував виробництво зброї наступного року
Следующий Зеленський заявив, що 26 грудня РФ обстріляла потяг у Херсоні

Нет комментариев

Оставить комментарий