Зеленський заявив, що російські активи мають допомогти відбудувати Україну


«Це стосується, зокрема, заморожених активів Росії – як держави-терориста, так і тих, хто з нею пов’язаний. Треба конфіскувати все і діяти на захист від тероризму. Справедливо, якщо терорист відповість. Знищувати терористів справедливо. І справедливо змусити терористичну державу платити за те, що вона робить. І ми максимально активно працюємо з нашими партнерами, щоб рішення щодо російських активів було прийнято якнайшвидше», – сказав Зеленський.

Президент сказав, що сьогодні зустрівся з верховним представником ЄС із закордонних справ Жозепом Борреллем і обговорив конфіскацію російського майна.

«Нам потрібне єдине і сильне рішення. Таке, яке принесе нам спільну повагу до міжнародного права та повне ігнорування держави-терориста. Звичайно, я поінформував пана Борреля про поточну ситуацію на полі бою та наші потреби», – сказав президент. .

Крім того, обговорили питання мільйона артилерійських снарядів для українських військових.

Конфіскація майна Російської Федерації

Посли ЄС нещодавно домовилися використовувати прибутки від заморожених російських активів для допомоги Україні. Також повідомлялося, що рішення дипломатів дозволило перераховувати доходи від російських активів на окремий рахунок.

Наприкінці 2023 року західна преса писала, що США запропонували країнам G7 конфіскувати Україні заморожені російські активи на суму $300 млрд. Ініціативу хотіли затвердити до 24 лютого 2024 року.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив упевненість, що ЄС ухвалить рішення щодо російських активів цього року.

Раніше про ініціативу Бельгії повідомляло видання Financial Times. Брюссель запропонував країнам G7 план розблокування заморожених російських активів у Європі.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая СБУ викрила агентів ФСБ - у мережі були колишні та діючі українські розвідники
Следующий Чи можна відібрати водійські права в тих, хто ухиляється від призову - ТСН, новини 1+1 - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий