Закони про мобілізацію та демобілізацію: Веніславський повідомив, коли їх вдосконалять


Виграти війну проти такого багатого ресурсами ворога, який, незважаючи на весь санкційний тиск, зберігає досить потужний економічний і людський потенціал без мобілізації, майже неможливо.

У Верховній Раді Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядає низку законодавчих ініціатив щодо вдосконалення мобілізаційного законодавства.

Про те, що повідомили Народний депутат України, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі телеканалу Еспресо.

“На жаль, ми навряд чи виграємо війну з таким потужним, винахідливим ворогом, який, незважаючи на весь санкційний тиск, без мобілізації зберігає досить потужний потенціал – економічний і людський. У Верховній Раді, в нашому комітеті низка законодавчих ініціативи щодо вдосконалення законодавства щодо мобілізації», – сказав він.

Також нардеп пояснив, чому їх досі не завели в зал.

«Тому що ми ще не досягли, скажімо так, згоди по всіх суттєвих моментах, які забезпечать максимально ефективну роботу територіальних центрів комплектування та всіх інших елементів органів державної влади, місцевого самоврядування, які повинні цього досягти. процесу перед законом», – пояснив нардеп.

Веніславський підкреслив, що в Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки майже щодня відбуваються обговорення щодо вдосконалення майбутнього закону про мобілізацію.

На його думку, тексти проекту будуть запропоновані на засіданні на початку 2024 року.

«Я думаю, що справді вдасться покращити ситуацію, включно з мобілізацією, але тут президент чітко сказав, що ми якимось чином стимулюємо різними механізмами, зокрема заохоченнями, преміями для громадян, щоб вони вступали в Збройні сили. Ми повинні отримати чіткі сигнали, чому це – це саме така кількість майбутніх призовників чи військовослужбовців, яка потрібна для сектору безпеки та оборони», – додав Федір Веніславський.

Він також зазначив, що не згоден із твердженням про те, що на фронті занадто мало бійців

Крім того, мають бути встановлені періоди відпочинку для діючих військовослужбовців додатково до мобілізації.

«Люди, які воюють майже два роки, повинні мати чітке уявлення про те, коли вони зможуть повернутися додому, у більш тривалу відпустку, чи будуть демобілізовані. А для цього потрібно поповнити новими людьми. Це ті проблеми, які Верховний головнокомандувач збройних сил працює над збройними силами, нашою комісією та канцелярією президента», – додав Веніславський.

Нагадаємо, у 2023 році Верховна Рада підтримала рішення знизити віковий ценз за мобілізацією з 27 до 25 років, але президент України Володимир Зеленський досі не підписав цей документ.

Тим часом в Україні продовжуються проблеми з мобілізацією та плинністю. При зміні агрегатів втрачається 40-60%.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая У Хмельницькій області пролунали вибухи: спрацювала протиповітряна оборона
Следующий Атака дронів на столицю: КМВА показало наслідки удару по житловому будинку (фото)

Нет комментариев

Оставить комментарий