Зеленський хоче отримати додатковий IRIS-T з Німеччини


Зеленський нагадав, що сьогодні є «дуже хороший результат міжнародної роботи», а саме те, що Німеччина доставить Україні додатковий Patriot. Про це він сьогодні домовився з канцлером Олафом Шольцем.

«Ми також працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T — це також потужна протиповітряна оборона — і над ракетами для наших існуючих систем протиповітряної оборони. Лідерство Німеччини дійсно відчувається, і завдяки цьому лідерству ми зможемо врятувати тисячі людей. життів і зможе забезпечити Україні кращий захист від російського терору», – сказав президент.

Глава держави додав, що Україна не зупиняється і продовжує співпрацювати з партнерами, які також можуть допомогти. Зокрема, йдеться про Литву, Чехію, Румунію, Польщу, Угорщину, Швейцарію, Латвію, Нідерланди, Грецію, Португалію та Ірландію.

«Ми зробимо все, щоб досягти результатів у найближчі тижні. У кожній розмові, на кожній зустрічі головні теми — протиповітряна оборона і фронт. Ми робимо все, щоб надати нашим Збройним силам і оборонно-промисловому комплексу більші можливості», – підсумував він.

Системи ППО України

Україна працює над посиленням протиповітряної оборони з початку повномасштабного вторгнення Росії. Однак потреба в протиповітряній обороні посилилася, оскільки російські атаки на енергетичні об’єкти поновилися.

Німеччина пообіцяла допомогти Україні у пошуках ППО. Як оголосив Берлін, уряд Німеччини перегляне свої резерви та шукатиме по всьому світу системи, які можна відправити в Україну. Сьогодні Німеччина оголосила про передачу Україні додаткової системи Patriot.

Однак раніше Зеленський заявляв, що для повного закриття українського неба від російських безпілотників і ракет знадобиться 25 систем Patriot.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Україна вже знайшла у світі 100 безкоштовних систем Patriot, але спочатку хоче отримати 7 з них.

Пріоритетом України є не лише «Патріот», а й системи «Самп-Т», які також здатні знищувати балістику. Сьогодні Україна веде перемовини щодо отримання двох батарей «Патріот» і однієї «Самп-Т».

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Зеленському показали вітчизняну зброю з нагоди Дня працівника ОПК, фото
Следующий Росія використовує у війні тактику амеби – естонський генерал

Нет комментариев

Оставить комментарий