Зеленський провів штаб 15 квітня – про що говорили


Ситуація попереду

Командування заслухало доповідь Головнокомандувача Олександра Сирського про стан справ на основних напрямках, потреби оборони та подальші дії України.

Також були представлені дані голови Служби зовнішньої розвідки України Олега Іващенка та голови Головного управління розвідки України Кирила Буданова про можливі дії росіян.

Зеленський заслухав доповідь міністра оборони Рустема Умерова про контракти на поставку озброєння, систем радіоелектронної боротьби та безпілотників.

Енергетична ситуація

«Я почув звіти представників енергетичної галузі – Міненерго, Енергоатому, Укренерго, Нафтогазу – про зусилля, які вони докладають для захисту систем, відновлення пошкоджених генерацій та підключення споживачів», – написав Зеленський.

Також була доповідь віце-прем’єр-міністра Олександра Кубракова щодо захисту критичної інфраструктури, особливо ситуації у прифронтовій та прикордонній областях.

«Очевидно, що фізичний захист не може повністю захистити деякі об’єкти від терористичних атак. Це може зробити лише достатньо ефективна ППО. Ми вдячні тим друзям, які це зрозуміли і швидко відгукнулися на наші заклики підтримати Український повітряний щит. Але інтенсивність російських атак вимагає «більшої єдності». Захищаючи Ізраїль, вільний світ показав, що така єдність не тільки можлива, але й цілком ефективна», – сказав президент.

За його словами, рішучі дії союзників запобігли успіху терору та втраті інфраструктури та змусили агресора охолонути.

«Те саме можливо у захисті України від тероризму, яка, як і Ізраїль, не є членом НАТО і для цього не потрібна активація 5 статті, достатньо політичної волі», – вважає Зеленський.

Обстріл України

Нагадаємо, з березня російські окупанти посилили обстріли України. Для цього використовували дрони та ракети-камікадзе.

Головною ціллю ворога була енергетична інфраструктура України. Через це по всій країні спостерігалися перебої з електроенергією.

Зокрема, 11 квітня внаслідок ворожої атаки було зруйновано Трипільську ТЕЦ у Київській області. Це була найпотужніша електростанція регіону та найбільший постачальник електроенергії в Київській, Черкаській та Житомирській областях.

В результаті такої атаки «Центренерго» втратило всю генерацію.

Детальніше про напад на ТЕЦ – у матеріалі РБК-Україна.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Намагалися засудити, бо воює за Україну: колишньому британському військовому терміново потрібна допомога (фото)
Следующий діяла протиповітряна оборона окупантів - карта

Нет комментариев

Оставить комментарий