Зеленський розповів про можливість виїзду студентів на навчання за кордон


Під час сьогоднішньої зустрічі зі студентами СумДУ він зазначив, що в умовах академічної мобільності таку можливість повинні мати студенти чоловічої статі, які не є мобілізаційним віком. Зеленський вважає несправедливим обмеження поїздок студентів за обміном.

“Я вважаю, що це несправедливе обмеження – якщо ти не мобілізаційного віку… Я справді не розумію, чому тебе не можна звільнити або чому інші пріоритети”, – зазначає він.

Президент також додав, що розуміє певні бюрократичні процеси, оскільки влада боїться створювати т.зв «коридор для призовників».

Водночас Зеленський додає, що за умови належної організації процесу академічної мобільності для студентів чоловічої статі такий варіант можливий.

«Я думаю, що тут потрібно зробити список університетів, звернутися до керівництва університетів, надати їм ці права. І вони зможуть створити список таких дітей, до яких немає питань», – сказав глава держави і додала, що звернеться до Міносвіти для більш детального дослідження.

Питання про можливість мобілізації студентів після закінчення бакалаврату

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський у Сумській області під час спілкування зі студентами обговорив можливість мобілізації студентів після закінчення бакалаврату та перед продовженням навчання в магістратурі чи аспірантурі.

За словами Глави держави, сьогодні в Україні поширена мобілізація, яка не змінюється за віком.

“Думаю, ви знаєте, що був законопроєкт про зниження віку до 25 років, але він не стосується 23, 22 і 21 року. Зараз є новий наратив, що 18-річних будуть мобілізувати. Ні”, – наголосив Зеленський.

Мобілізаційний Акт

Нагадаємо, наприкінці січня уряд подав до Верховної Ради оновлений законопроект про мобілізацію, в якому пропонувалося змінити режим її проведення. Перший варіант документа був запропонований парламенту наприкінці грудня, але був відкликаний після шквалу критики.

Нагадаємо, новий законопроект уже пройшов перше читання в Раді. Наразі у парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядається понад 4 тисячі поправок до законопроекту.

Як зазначив нардеп Федір Веніславський, найбільше поправок стосується докторантів та осіб, які доглядають за громадянами з обмеженими можливостями.

Розгляд мобілізаційного законопроекту у другому читанні запланований на кінець березня, але народний депутат Руслан Стефанчук зазначив, що термін розгляду залежить від того, скільки часу комітет розглядатиме поправки.

Нагадаємо також, сьогодні Міноборони поставило крапку в питанні, чи проводитиметься в Україні мобілізація з 18 років.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая нові скандали з ТЦК сколихнули мережу, новини 1+1 - Ексклюзив ТСН
Следующий Зеленський розповів, що впливає на кількість народжуваності під час війни

Нет комментариев

Оставить комментарий